Deník Natálie Tothové

Jedno z hlavních témat, ke kterému se Paramahamsa Vishwananda neustále vyslovuje, je násilí páchané na zvířatech.

Paramahamsa Vishwananda během satsangu v Naganu v Japonsku dne 28.10.2016 řekl:

"Masný průmysl je nejhorší průmysl na světě! Uvědomujete si, jakými krutostmi zvířata projdou, než se dostanou na váš krásný talíř? Nikoli. Jakmile se dostanou na talíř, vnímáte krásnou chuť na jazyku, nic víc. Ale vy si dáváte do sebe všechnu tu krutost, kterou zvířata zažívají! Podílíte se na těchto krutostech, i tohoto světa.

Viděli jste někdy, jak jsou zvířata zabíjena? No, nemilosrdně! Ta zvířátka jsou vzata, vláčena, zbita, zabita zaživa… ona jsou stále živá, když je stahují z kůže. Prodají to PRADĚ, těm a tamtěm, aby z toho udělali krásné kabelky pro lidi. Ale na tyto krutosti se lidé nedívají, protože to je snadné zapomenout. Pro toto nejste potřební, vy jste potřeba pro něco většího, pro to čemu se říká život, chápete? Musíte přemýšlet nad tím, k čemu přispíváte. Pokud chcete být opravdu lidskou bytostí, musíte tyto krutosti zastavit. Přestaňte se na těchto krutostech podílet.

Včera mi někdo poslal video. Jeden oddaný mi poslal video o pštrosech, jak jsou staženi z kůže a zabiti, aby z nich PRADA udělala kabelky. Kupujete to za tisíce a tisíce eur. Ti ptáci žijí asi jeden rok.

Podívejte se na video FARM TO FRIDGE (z farmy do ledničky). Nahlédnete, čím je ta krutost, kterou lidi podporují, pro ta ubohá zvířata. Jak je masný průmysl tím největším průmyslem, který tento svět ničí.

Když jste na duchovní cestě a jíte maso, zastaví vás to. Díky těmto negativním kvalitám nepůjdete dopředu. Bude to ve vás probouzet zejména zvířecí kvality. Pokud chcete jít dopředu, pokud se chcete nazývat lidskou bytostí, pak toto je jedna z věcí. Chcete-li se podílet na zavládnutí míru na světě, řekněte „ne“ masu a začněte se dívat na váš život jako takový. Vím, že mnozí z vás ho stále jíte. Pokud se chcete posunout dopředu, chcete být opravdu svobodní, chcete být zdraví, na těle i na duchu, pak tomu řekněte „ne“. Chcete mírový svět, chcete svět v míru, chcete, aby byl bezpečný, pak sledujte, co jíte! Protože to, co jíte, také ovlivňuje vaši mysl. Když jíte maso, uvědomte si tu bolest, kterou zvíře muselo projít. Myslíte si snad, že vařením masa oheň tu bolest spálí? Ne. Každá molekula tohoto masa je plna bolesti a vy to berete a dáváte do sebe. Samozřejmě, že to ovlivňuje váš mozek, a taky to způsobuje nemoci, odtud mnohé nemoci pocházejí. Proto jídlo, které jíme, hodně ovlivňuje také mír ve světě.

Vím, že jsem některé z vás šokoval. Ale je důležité, že jste i na toto upozorněni. Protože mnoho lidí jde životem a říká „Chceme mír, chceme štěstí,“ ale na úkor života druhých se to nikdy nestane. Pokud chcete mír, pak chtějte mír pro celý svět. „Lokah samastah sukhino bhavantu“ je jedna z modliteb, kterou pronášíme. Modlíme se, aby byl mír na celém světě. Mír na celém světě není mír jen pro lidské bytosti, ale mír ve všech světech, ve světě zvířat, světě rostlin, všude. Lokah samastah sukhino bhavantu, všude, každý je součástí tohoto světa. Chcete, aby mír zavládl na celém světě. Svět není můj, není to jedna osoba, která může říct „ano, já chci mír.“ Nikoli, my žijeme ve světě a tento svět se změní, když my všichni prohlásíme, že se chceme změnit.

Nemůžeme to chtít po druhých, nemůžeme nutit druhé lidi. Jsme na duchovní cestě a je naší povinností nejprve dát příklad, dát to do praxe, vidět život pozitivně, mít tu radost, mít tu lásku. A když jsme takoví, lidé z okolního světa se na nás podívají a řeknou si: „Ano, mají v sobě něco jiného a já bych to chtěl také.“ To musíte vyzařovat, chápete? To musíte zrcadlit."

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com