Deník Natálie Tothové

Kdysi žil člověk, který miloval Boha a dosáhl drobného duchovního pokroku, ale kterému také zbývaly pozemské tužby, o jejichž naplnění mu šlo. Ke konci jeho života se mu zjevil Anděl a pravil " Je něco, co si ještě přeješ?"

"Ano", pravil muž. "Po celý svůj život jsem byl slabý, hubený a neduživý. Rád bych měl v příštím životě silné a zdravé tělo."

V dalším životě mu bylo dáno silné, velké a zdravé tělo. Byl však chudý, a bylo těžké toto robustní tělo řádně nakrmit. Nakonec- stále hladový- ulehl a zemřel. Zjevil se mu Anděl a ptal se "Přeješ si ještě něco?".

"Ano", odpověděl. "V příštím životě bych chtěl mít zdravé a silné tělo i zdravý bankovní účet!"

A tak měl v příštím životě jak zdravé a silné tělo, tak i bohatství. Začas ale začal tesknit, že nemá někoho, s kým by své štěstí sdílel. Když přišla smrt, Anděl se zeptal "Ještě něco chceš?"

"Ano, prosím. Příště bych chtěl být silný, zdravý a bohatý a mít za manželku hodnou ženu"

A tak se mu v příštím životě dostalo všech těchto požehnání. Jeho manželka byla hodná žena. Bohužel však zemřela velmi mladá. Po zbytek svých dní nad tou ztrátou truchlil. Uctíval její rukavičky, střevíce a další památky po ní, které mu byly drahé. Když ulehl zmírajíc žalem, zjevil se mu opět Anděl a řekl "A co teď?"

"Příště, řekl ten muž, "bych chtěl být silný, zdravý a bohatý a mít hodnou ženu, která bude dlouho žít."

"Jsi si jistý, že jsi vyjmenoval všechno?" vyptával se Anděl.

"Ano, nyní jsem si vším jist."

A tak měl v dalším životě všechny tyto věci, i hodnou ženu, která dlouho žila. Problém byl v tom, že žila až moc dlouho! Když zestárl, pobláznila ho krásná mladá sekretářka, a to až do takové míry, že nakonec svou ženu kvůli té dívce opustil. Ta dívka ale chtěla jen jeho peníze. Jakmile se k nim dostala, utekla mu s mnohem mladším mužem. Nakonec, když umíral, opět se mu zjevil Anděl a ptal se "Tak, a co teď?"

"Nic" zvolal muž. "Už nikdy nic! Poučil jsem se. Vím už, že v každém splněném přání se skrývá nějaký háček. Od teď, ať už budu bohatý nebo chudý, zdravý nebo nemocný, ženatý nebo svobodný, tady na zemi nebo v astrální sféře, chci jen svou božskou Lásku. Kde je Bůh, jedině tam je i dokonalost!"

Příběh z knihy Karma a reinkarnace- Moudrost Jógánandy.
Od Paramhansy Jógánandy.

S láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com