Deník Natálie Tothové

Občas se setkám s výrokem, že máme všechny odpovědi uvnitř sebe a nepotřebujeme pomoc zvenčí. Ale mezi tím mi dotyčný napíše pár urgentních dotazů, na které marně hledá odpovědi. Trochu paradox, ne? A tak je to se spoustou dalších lidí, kteří jen papouškují oblíbené výroky Mistrů, ale nechápou jejich význam.

Pojďme se podívat trochu do hloubky tohoto výroku.

Nejvyšší pravda- ta kterou hlásají osvícení Mistři během své mise, je skutečně taková, že máme všechny odpovědi uvnitř sebe... ale je tam velké ALE.

K tomu, abychom uměli všichni stejně dobře hledat odpovědi uvnitř a ne venku je zapotřebí ujít velký kus cesty "sám se svým egem". Je to evoluce. Někdo je dál, jiný se ještě motá, to je v pořádku. Ale boží zákony hovoří jasně- Ten kdo je dál, musí pomáhat potřebným. Pokud to neudělá, zažije pád pro sobectví.

Bůh a Universum nám (z lásky k nám) do cesty posílá Učitele, Mystiky, Vtělené Anděly, Mistry aby otesali naše ego, pýchu a iluzi- tím nám pomáhají.

Jakmile se z nějaké části dílo na jednotlivci podaří (jeho vlastní snahou, pokorou a prací), člověku (jednotlivci) jsou za odměnu nabídnuty dary a nástroje, díky kterým může z velké části kutat SVÉ JÁ, sám. Ty dary jsou například techniky pro zvládání emocí, mysli, dechu, práce s energií,... Říkám jim klíče k vlastnímu nitru, kde najdu všechny odpovědi. 

A i v tomto období je stále nablízku jeho Mistr - Průvodce, který chrání a podporuje jeho cestu, aby byla cesta k vlastní Svobodě přímá a bezpečná. Lidé bez Mistra snadno zabloudí, jelikož ještě nezvládli své ego, pýchu a sebe-klam (stačí pár úspěchů) a nevědomě se vrací o level, dva i tři níže. Z této pozice lidem nepomáhají, škodí jim!

Cesta s Mistrem je přímá a nese sebou požehnání pro celý rod i klienty. Mistr svému žáku propůjčuje mistrovství, takže se každý Mistrův Žák může stát Mistrem= čistým zdrojem. 

Je to tedy velmi individuální práce, která trvá i několik stovek životů, než přes všechen balast emocí, zážitků a "pravd" z okolí dojdeme k sobě- k vlastnímu mistrovstí. Ani pak naše Cesta nekončí. Jakmile už umíme čerpat z vlastních zdrojů a stali jsme se mistrem svého života a vnitřních pochodů, přijde další úroveň- musíme se naučit pečovat o čistotu vnitřního energetického a myšlenkového zdroje. Zde je zapotřebí naučit se další nástroje a techniky. Jakmile dojdeš do tohoto bodu, obdržíš svého učitele (Mistra).

Pokud zvládneme i tuto část, vystává pravda, že všechny odpovědi máme uvnitř sebe a můžeme z nich čerpat. V tuto chvíli je to skutečně tak a také víme, co to obnáší. Jen výrok tedy nestačí.

Pokud jsi ušel tuto dlouhou a nelehkou cestu až sem, nepotřebuješ se ptát druhých, prostě víš. V tomto bodě musíš pomáhat potřebným a Tvou Cestu zaštíťuje Mistr, který je hiearchicky nad Tebou (má Tě tzv. "na starost").

Pokud jsi ještě v procesu vývoje (na cestě), je zcela přirozené se ptát a nalézat odpovědi, které Tě přiblíží do Tvého nitra. Důležité je vědět, že ne všechny zdroje, kde lidé hledají odpovědi jsou čisté. Čistotu zdroje informací a energie pohlídá Mistr, kterého má každý člověk v pomáhající profesi (terapeuti, léčitelé, poradci, konzultanti, učitelé,...), ale ne každý je s ním ve spojení. Je to z výše uvedeného důvodu. Ještě musí jít kus cesty sami, se svým egem...

 

Odpovědi na své otázky máme všichni uvnitř, ale ne každý drží v ruce klíč.

 

Krásný vánoční čas vám přeje Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com