Deník Natálie Tothové

Před lety jsem k Vánocům dostala od rodičů knížku a v ní byl od tat'ky citát: 
"Jít s davem znamená minout cíl" 
Tat'ka, Vánoce 2009.....

Pak jsem našla staré přání od mé babičky: "Natálko, snaž se nevyčnívat." 

Takové rady mohou v nejistém člověku vzbudit spoustu pochybností o sobě, že. Já ale věděla kdo jsem a kde je má síla. Věděla jsem, že babička mluví o sobě. Můj taťka vždycky věděl, že mám dost síly a odvahy projevit svou jinakost a i na úkor překážek, nejít s davem. Proto mi fandil a podporoval mne na mé cestě jak nejlépe uměl. Jeho lekce byly drsné, ale snažil se. Někdy jen slovem či objetím, jindy další zajímavou knihou a nebo společnými debatami nad tématy, které jsou pro mnohé až příliš hluboké a filozofické, ale my se v nich vyžívali  Naše rozpravy ale nebyly jen mentální, byly také o jemnocítění. Oba jsme vnímali energie a viděli lidské nitro, sdíleli jsme spolu své vhledy a vize. Můj taťka s tím ale neuměl moc pracovat, neměl totiž vyřešené své dětství a upil se k smrti. Co z toho plyne?

Nezpracovaná bolest z dětství člověku nedovoluje správně používat své dary a schopnosti. Pokud se tedy ptáte, jak být (například) jasnozřivý, odpovím vám- nejprve si uzdravte svůj život, pak vše přijde.

Občas si v emailech, které mi zasíláte, postesknete, že se doma cítíte nepochopení a nepřijatí takoví, jací jste( vegetariáni, vegani, abstinenti, nekuřáci, jogíni)  a proto se doma různě omezujete a snižujete, abyste se vyhnuli konfliktům. Vaši jinakost okolí vnímá jako něco divného a podezřelého, svou přítomností je znejišt'ujete, protože jste pro ně neuchopitelní a z toho je vám smutno... není se čemu divit, přátelé. 
I já mám tuto zajímavou zkušenost v mém životě a mohu vás ujistit, že s tím nic neuděláte. Nebojujte s tím, ztratili byste v tomto boji spoustu energie. Každý má svůj čas probuzení se. Nezabývejte se tím, že je to rodina nebo příbuzní...Meditace, změna myšlení a vnímání, zdravý životní styl, psycho-hygiena, sebe-reflexe a vědomý přístup k životu může být pro nevědomého člověka taková pecka, že než aby se nad svým životem zamyslel a rozšířil si obzory, raději celou věc uzavře s tím, že jste asi v sektě 

Přiznejme si, že je naše vnímání jiné než u některých příbuzných a nezatěžujme se tím. Kdo chce, ten pochopí a kdo nechce, nepomůže ani několikahodinová diskuze, fakta a důkazy, mám to ověřené...

Přijměte to, usmějte se a zůstaňte tím, kdo jste. Nepovyšujte se, ale ani se neponižujte. Jste probuzení a jste úžasní. 

Jste však na začátku, Cesta vede dál.

S láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com