Deník Natálie Tothové

...Přátelé, je to snadné.

Pakliže něco právě, aktuálně řeším=mám nějaký problém v přítomnosti. Pakliže to řeším opakovaně a nevím si s tím rady= mám problém v minulosti. 

Jako terapeutka vím, že s velkou určitostí tento tvůj problém vznikl někde v minulosti. Nemusíš vědět kde přesně, úplně postačí, když připustíš, že by to tak mohlo být. A v tuto chvíli se otvírají jen dvě možnosti- zvolíš si techniku, která A) zcela pracuje v přítomnosti, což pak vypadá jako když černou zeď přetíráš na bílou. Černá barva přes bílou samozřejmě prosakuje, nebo za B) si zvolíš techniku, která potvrzuje hlubokou pravdu, že Cesta je cíl. V praxi by to vypadalo tak, že než černou zed´ přetřeš na bílou, tak ji nejprve oškrábeš... Poznámka č. 1- Samozřejmě pokud řeším problém s tím, že jsem se právě polila kávou, tak se do minulosti rozhodně vracet nemusím a vyřeším to v přítomnosti třeba tak, že se půjdu domů převléci a nebo se pokusím flek na Wc odstranit. Pokud ale, například, řeším stále se opakující problémy ve vztazích, s penězi, s rodiči, v komunikaci, s depresemi, s hubnutím, s učením se, nebo v sexu, či se opakují stavy úzkosti, nelíbí se mi v práci, atd,...... tak musím jít do hloubky, samozřejmě k příčině a začínám od přítomného okamžiku a postupuji hlouběji až na začátek. Takto fungují všechny známé a účinné techniky.

Pak jsou tady jiná řešení, povrchová, instantní - například afirmace, hypnoza, liposukce, operace křečových žil. A pak řešení nevratná- operace dělohy, odebrání mandlí, silikonová prsa,...


- některým lidem to prostě funguje, ale já bych řekla, že nefungují všem a když, tak jen krátkodobě... tím se ale nechci nikoho dotknout, je to můj postřeh.

V přítomnosti tady a teď se rozhodnu téma vyřešit, odblokovat, uzdravit, pochopit, rozpustit, vystoupit z kruhu (cokoliv se vám líbí) a dle závažnosti si vyberu jak na to půjdu. Když mne štve zaměstnání, mohu odejít nebo díky sebereflexi dojít k nějakému stanovisku a pokud je něco v mé moci to změnit, tak to změním. Pokud se, ale jedná o zacyklení a dlouhodobý problém, který mne unavuje, nerozumím mu a je to čím dál horší, je nutné si bohužel, nahlas přiznat, že na to sám prostě nestačím a dovolím -nechat si pomoci zvenčí. A hledám pomoc. 

Poznámka č. 2- Když nás bolí zuby, nechodíme s tím za vědmou, ale jdeme k zubaři, že. Když nás bolí záda, nejdeme si koupit mandalu, ale jdeme si koupit novou matraci, nebo jdeme na jogu a nebo na masáž. A když máme problém se sebevědomím, s důvěrou, depresemi, s emocemi, ve vztazích, trpíme strachy, atd, jdeme prostě na terapii, ne ke kartářce. Ačkoliv se to zdá logické, divili byste se kolik lidí jde do jiných dveří než by měli. Jen si tím oddalují řešení. 

Poznámka č. 3- Terapie je samozřejmě něco jiného než seminář nebo kurz a to je nutné si vyjasnit než někam půjdete. Terapie jde do hloubky a pracuje s traumatickým zápisem, který máte v buňkách a týká se například Početí, prenatálu, porodu nebo období po porodu, zpracovává znásilnění, nebo autonehodu, strach ze smrti, strach z opuštění, atd atd. Když jdu na terapii, jdu si pro pomoc. Když jdu na seminář nebo na kurz, jdu si pro nějakou teorii, nebo něco málo z praxe, ale rozhodně tam nejdu vyřešit můj problém. Seminář a kurz tě ale mohou otevřít pro nějakou následnou terapii, čili otvírají tě pro PRAVDU o tobě a o tvém životě, což je fajn. K čemu se pojí váš problém s penězi, se vztahy, s prácí a sexualitou, atd, sám pravděpodobně neodhalíš, a ani se o to nesnaž. Tak jako je práce stomatologa odhalit kde to bolí a proč, tak je práce terapeuta najít spouštěč traumatu a vyvést tě z něj přes tzv. 3 fáze traumatu ven, až do tvé Síly.

Dobrý terapeut potřebuje jen pár minut na to aby odhalil zdroj problému. Když má pak takový terapeut ještě jisté schopnosti, stačí mu opravdu chvilinka a pohlédne do vás svým sokolím vnitřním okem. Proto si dobrého terapeuta važte, šetří vám čas i peníze, vede vás přímo, bez zbytečných odboček a protěžování.Vím, že je to hluboké téma a existuje na to několik pohledů, ale toto je moje dlouhodobé zkoumání a tak vám jej předávám. Máte-li nějaké otázky, klidně se ptejte.

Děkuji a krásný podvečer, s láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com