Deník Natálie Tothové

Pokud s někým žijete, bezpochyby k němu budete mít nějaké výhrady. 

Pakliže ale ve vztahu převládá komunikace typu -kritizuji tě- na místo -stěžuji si- je nutné pochopit mezi nimi rozdíl a zanechat kritiky. Nicméně někteří lidé jsou i chroničtí stěžovatelé, to je pak těžké. Je to jen zlozvyk, kterému se lze odnaučit.

Jistě to budete chtít o to více, když po hlubším prozkoumání zjistíte, že se chováte stejně, jako vaši rodiče a jen je kopírujete. Pokud máte dojem, že jste lepší nebo dál, než váš partner, projevujete mu neúctu, pohrdáte jím, ...trpíte komplexem narcisty = to je čirý egoismus, který se vypěstoval z pocitu méněcennosti a pramení z dětství.

Některé ženy si stěžují na to, že se jejich partner chová útočně. Tlačí je do role, kde se musí obhajovat, ale ve skutečnosti ji ani neposlouchá a konflikt eskaluje. Tento typ člověka se zásadně neomlouvá a omluvu z druhé strany ignoruje. Stejně ostře se ale umí chovat také ženy k mužům. Následkem výchovy, ale také následkem dlouhodobě neřešených problémů ve vztazích pak může vzniknout stav umrtvení. Je to stav, kdy se jeden partner odpojí od druhého, a nebo má nějakou formu úniku. Může to být televize, knihy, studium, hospoda, kamarádi, sport, paralelní vztahy. V této fázi vztah zachrání jen nějaký třesk, šok. Může to být nemoc, úmrtí, nehoda, odchod.

Když se podíváme na všechny tyto nevědomé záležitosti, kterými si lidé blokují a zatěžují vztahy, život, osobní rozvoj, nabízí se otázka- jak se tomu vyhnout, jak být nad tím a neopakovat modely chování našich rodičů?

Není to úplně snadné, na začátku budete konfrontování se svým Záměrem - chci to a nebo to nechci žít jinak? Jsem připraven/a na změnu? Jsem ochoten se změnou začít u sebe? Jsem ochoten se učit něco nového?

Jen skutečně málokteré partnerství, kde jeden nebo oba partneři pocházejí z rodin, kde se hádali a kritizovali rodiče mezi sebou, dokáže vystoupit z tohoto silného modelu nevědomého chování a začne žít svůj vlastní život tak, jak si sám přeje. To jsou často lidí s nízkým procentem odpovědnosti za svůj život, jinými slovy- jsou to velké děti. U lidí, kteří se zabývají osobním rozvojem a mají dobrou sebe-reflexi, procenta úspěšnosti vysoce rostou a pomáhá jim celý Vesmír. Takový vztah má šanci.

Přijdi na nástavbovou akci DUŠE VZTAHU 13.5.

http://www.denik-natalietothove.cz/akce

 

Krásný den, Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com