Deník Natálie Tothové

Čas od času se na mých terapiích objevují lékaři a porodní asistentky. Jsou v šoku, když pochopí pozadí Indukovaných a jiných nepřirozených porodů. Právě jsem obdržela další dotaz jedné porodní asistentky, která se účastnila stovek indukovaných porodů a cítí nelibost. Pojďme se na toto téma podívat blíže...

Začátek porodních bolestí spouští dítě. Při vyvolávaném porodu jsou stahy vyvolány oxotycinem, což je syntetická složka. Důvody pro zvolit vyvolávaný porod jsou různé, často se však u mých klientech setkávám s tím, že to vyhovuje lékaři nebo rodící ženě, neboť nemá dostatečné informace, aby tento krok zvážila. Některé ženy mi svěřily, že se pro tento porod rozhodly pod strachem z porodních bolestí nebo jim to poradila "dobrá kamarádka". Indukovaný porod bývá dlouhý a velmi bolestivý, neboť rodící žena nerodí v rytmu svého těla v souladu se svým dítětem, ale podle toho, jak je nastavená infuze. Během tohoto porodu se nenaváže vzájemný vtah mezi matkou a dítětem, což má pak dopad pro ně oba v průběhu celého života. Oba se pak musí vypořádat s paletou oblastí pro normální fungování ve světě- s tématem sebelásky a sebeúcty, s tématem důvěra ve vlastní tělo a v dobré načasování, a následně s pocitem selhání, které je destrukčního rázu.

Další zajímavý postřeh vnímám v tom, že pakliže není u porodu matka napojená na své dítě a zvolí císařský nebo vyvolávaný porod, znemožní tak sobě a dítěti rozvinout empatickou rovinu, flexibilitu a schopnost kompromisu a schopnost umět se sám za sebe rozhodnout na základě "správného načasování či vnitřního podnětu". Když pak takové dítě dospěje, jeho přirozeností bude být neaktivní, nerozhodný a automaticky bude přenechávat veškeré rozhodování na svém protějšku (nebo na okolí, pokud není zadaný). Jenže když pak za něj někdo rozhodne, bude se cítit frustrovaný a zlostný. Další podstatná úroveň kam se vyvolávaný porod promítne je sebepoškozování a sadismus/masochismus.

Žijeme v důležité době, dnes si může každý upřímný zájemce zpracovat vše, co jej v životě potkalo, nutné jsou však informace a osvěta. Opakuji to stále a dokola- Satori dýchání, kineziologie, terapie Watsu, terapie hrou. Lidé, kteří nejeví žádný zájem o zpracování svého příchodu na svět nemají moc na vybranou, pod tíhou traumatického zápisu sklouznou k depresím, k alkoholu nebo k drogám, případně k jinému sebe-destrukčnímu chování ve vztazích. Což znamená spoustu problémů.

Když to tedy shrnu- Indukovaný porod znamená narodit na příkaz někoho jiného a dá se mu vyhnout jedině tím, že si sama žena, ještě před početím zpracuje svůj vlastní porod. 

Krásný den, s láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com