Deník Natálie Tothové

 Co to je?-- Pachatel systematicky obtěžuje oběť nevyžádanou a nechtěnou pozorností. Jedná se o nepříjemné a čato i nebezpečné pronásledování, kterého se většinou dopouštějí muži, ale jsou známy i případy, kterých se dopouštějí ženy, které neustály rozchod či odmítnutí partnerem...

 

Co je to za člověka? -- tento člověk si neuvědomuje, že by jednal nějak přehnaně či nevhodně. Je hnán velkou emocionální potřebou zaplnit díru ze svého dětství, často ze vztahu s matkou. Matka takových jedinců byla často nepřítomná, chladná a bez zájmu. Vypěstovala ve svém dítěti systém odměňování a tzv. dávkované pozornosti. Lidé, kteří se uchylují ke stalkingu jsou ve skutečnosti nezralé děti, s velkým emočním nábojem, který se často projevuje zlostí, urputností, zuživostí a násilím. Nezkoušejte s takovým člověkem o jeho stavu hovořit, on vám nerozumí a bude se vás snažit přesvědčit a přemoci. Tito lidé jsou nebezpeční sobě i okolí, mají silně sebedestrukční sklony a jejich enrvová soustava je přetížená. 

Co s tím?-- V první řadě se snažte útok odrazit sami tím, že eliminujete vše, co eliminovat můžete. Například- změňte si číslo, vyměňte zámek u dvěří, nechod'te večer nikam sama, nechte se přáteli vyprovázet až domů, mějte přítele na telefonu, informujte blízké. Všechny důkazy si schovávejte. Nepomáhá-li tento první krok, měl by následovat druhý krok a to je podat oznámení na policii. Pár rad na závěr- S podporou vašich blízkých se s touto nepříjemnou situací budete umět lépe popasovat, přátelé. Nepodceňujte situaci ani protivníka. Bud'te ve střehu. Kontaktujte policii. Na tuto záležitost se podívejte jen jako další zkušenost, kterou vám život nabídl a odblokujte příčinu i důsledky na Kineziologii.

 

 

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com