Deník Natálie Tothové

Baví je si o utrpení číst, baví je o něm slyšet a nebo se na něj dívat. Vyhledávají ho. Myslí si, že to na ně nemá žádný vliv, ale jejich realita je neúprosná.

Jak se může žít člověku, který je magicky přitahován utrpením, hrůzami atragédiemi? Hádejte. Všimla jsem si, že si lze vypěstovat závislost na emocích a pocitech.

Je dokázáno, že si člověk umí vypěstovat závislost na hádce, na utrpení, na strachu a tak dále, stejně jako na cigaretě, cukru či alkoholu. A když má pak najednou člověk pocit, že v jeho životě "až moc všechno klape a funguje", vytvoří si problém. Například si nechá zkazit zuby, zahnisat si ránu, rozpadnout manželství a nebo se nechá okrást. Vždy jde o nějakou "už dobře známou situaci", kde musí dotyčný prožívat nějakou ztrátu, problém, bolest, nevoli = utrpení. Každý má svobodnou volbu CO BUDE ŽÍT, ČÍM SE BUDE SYTIT, NAD ČÍM SI BUDE PŘEMÝŠLET.

Ale pozor, přesně TO také bude žít. Jestli si myslíte, že číst o neštěstí vám přinese štěstí, a nebo dívat se na filmy, kde je násilí a doufat, že se vám násilí v životě vyhne, tak na to zapomeňte.

 

Pokud není vaše realita uspokojivá a cítíte se například nemocní, osamělí, zbyteční nebo nevyslyšení, zkoumejte svou neuvědomělou potřebu trpět a uvědomte si, že jste to sami vytvořili. A také to můžete sami změnit. Na místo tragédií a příběhů o utrpení hledejte Radost. Tu prožijte a také ji dávejte. Myslete na ni a nasajte ji do sebe. Staňte se Radostí a utrpení zmizí.

 

S láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com