Deník Natálie Tothové

VYSNĚNÝ POROD aneb Bez práce nejsou koláče
....Tímto článkem, pravděpodobně, střelecky trefím spoustu žen. Jen doufám, že láskyplně a posunu je k hlubšímu sebeuvědomění, neboť o to mi jde.

Na terapiích, i v mé online poradně, se setkávám se spoustou žen, které mají velmi zvláštní přístup k porodu. Na venek jsou velmi sebevědomé a rozhodné, mají zcela jasno jak chtějí rodit, ale když pak přijde jejich porod, stává se spíše ta horší, ne-li nejhorší možná verze jejich vysněného porodu. A pak jsou zlomené, pokořené a zlobí se na sebe, na Boha, na dítě a vlastně na celý svět. Některé se po čase vzpamatují a začnou hledat odpovědi na otázku Proč? A jiné ženy upadnou do depresí, pocitu selhání a zablokují se (ego, pýcha). S tím prvním příkladem žen umím pracovat, tam je totiž odhodlání a spolupráce (pokora). Nezáleží pak ani na tom, co všechno se u porodu "pokazilo", jako spíše to, jak se s tím žena vypořádá a kam ji to dovede. Spoustě ženám se dějí komplikace u porodu jen a jen proto, aby se začaly posléze hlouběji zabývat mystériem života, šly cestou sebepoznání a sebevýchovy k větší pokoře, hloubce a trpělivosti. A to je celé!

Na otázku - "Proč bylo u porodu všechno jinak, když jsem to měla v hlavě nastavené jen na úspěšný a pohodový porod? " Odpovídám - "A co jsi pro to udělala? Jaké kroky následovaly, co jsi ze sebe obětovala, aby se to mohlo stát podle Tebe?"

Spousta žen, obzvláště ty, jež se kdy zabývaly ezoterikou, mají dojem, že si prostě jen tak objednají snadný a rychlý, bezbolestný porod a bude to. Jejich postoj je velmi egoistický, uvažte. To je velký omyl ezoteriky. Člověk může dostat co chce a mít věci tak, jak si přeje jen do jisté míry. Velmi záleží z jakého vnitřního prostoru vychází objednávka. Jestliže je žena plná emocí a vzteku na partnera, na svět, nebo na muže, na peníze, na vlastní tělo či na mámu(tátu), její vnitřní prostor je silně znečištěn a proto její SOS do Universa není slyšet - prostě nemá signál. Jakmile na sobě však dotyčná žena upřímně pracuje, doplňuje do své aury světlo, medituje, pracuje si se svými emocemi a odblokovává si poctivě mentální programy a postoje, stane se vegetariánkou nebo vegankou, její prostor je tím pádem čistý a proto i její objednávka má hodnotu a sílu uvést věci do pohybu tím "správným" směrem. Stává se skutečným Tvůrcem a ne pouhou loutkou v rukou osudu, vlivu traumat a nezpracovaných zranění a mentálních programů.

Jak se má tedy žena připravit, aby měla svůj vysněný porod?
Mít takový porod znamená, že je žena bdělá a vědomá, má dobrý vztah ke svému tělu, je vnímavá a citlivá, umí meditační a dechové techniky, kterými dokáže regulovat svůj porod a sestup dítěte do porodních cest. Žena, která se chystá rodit si musí během 9ti měsíců vypěstovat dostatečně silný vztah a dobrou komunikaci se svým dítětem. Jejich porod pak bude Rituál a brána k transformaci z ženy na Matku.

K tomu, aby se z ženy stala vědomá žena z popisku výše je zapotřebí některých zásadních kroků, které ji k tomu dovedou nebo alespoň přiblíží. Tuto možnost má každá žena, není to pouze výsada těch zdatnějších. Naprosto zásadní tedy je: Zpracovat si svůj vlastní příchod na svět - neboť to, jak se žena narodila, tak bude rodit také ona své dítě. Jinými slovy, žena má čas rozpustit vliv svého narození do té doby, než sama pak počne vlastní dítě. Neměla by to oddalovat, ani podceňovat, měla by to pro sebe udělat, neboť si tím velmi usnadní spoustu věcí - od vztahů, až po seberealizaci a následně i porod svého dítěte. Zajímavé, viďte. Jestliže se tak nestalo, nastane obrácený průběh a žena následkem traumatického porodu a dopadu na své dítě začne hledat pomoc a řešení.
Vidíte, tak nebo tak, nikoho neošálíme, osobní rozvoj a kultivace návyků, práce na tématech emočních zraněních je za vším a je to ten jediný důvod, proč jsme sem přišli.

Zpracování vlastního porodu a všech navázaných programů trvá cca 1-2 roky, záleží do jaké hloubky si dotyčná žena dovolí jít a jak intenzivní proces práce s traumaty zvolí.

Během těhotenství si pak žena dobře vystačí s kombinací těchto technik - Kineziologie, Simply meditation, OM chanting, Satori dýchání, Technika Židle, procházky v přírodě.
Nic víc není třeba, jednotlivé techniky jsou velmi snadno přístupné každému, jsou snadno aplikovatelné a velmi přínosné.

Přeji vám pěkný podvečer, s láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com