Deník Natálie Tothové

 

Mnoho let jsem fungovala tak, že se musím ujmout slova, mluvit, sdílet, povídat a vykecávat se. Když jsem pak seděla doma, zcela vyprahlá, zjistila jsem, že mluvení mi úlevu ani sílu nedává, naopak - vyčerpává mne. Byla jsem tak moc zaujatá sama sebou a svým životem (ego), že když už jsem se s někým setkala na kávě nebo na čaji, musela jsem všechno rychle vysypat a druhou stranu jsem vnímala jen jedním uchem.

 

Pak jsem měla další období. Rychle jsem se v...ykecala -slovní průjem, a pak jsem dala prostor dalšímu průjmu slov druhé straně. Hm, ani to mi nic nedávalo, cítila jsem se vyšťavená a několik dní jsem se z toho dostávala.

 

V poslední době to mám ještě jinak. Více naslouchám druhé straně. Ano, sem tam sice narazím na to, že mne druhá strana chce použít jen jako vrbu, do které se vyzvrací a nebo vykecá, ale už nenechám druhou stranu, aby mne vysosala. Zajímavé také je, že ačkoliv druhá strana nebývá vždy tak úplně vědomá a bdělá, že mne to už nevyčerpává. Jsem plně přítomná, naslouchám, cítím vůči druhému člověku velkou lásku a pochopení, a když se druhá strana zajímá, povím i něco já ze svého života, ale není to předmětem mých sedánků, jako tomu bylo mnoho let. Víte, je to úplně jiný pocit. Najednou máte možnost tu druhou stranu lépe uvidět, pochopit jak žije a učíte se z toho větší citlivosti a vnímavosti, hlavně také toleranci a trpělivosti, což se mi hodí, jak jinak, v mé terapeutické práci.

 

Dnes mi jedna z žen na online psané konzultaci sdělila, že byla na srazu ze školy a že ji ta rozdílnost názorů a energií tak sešrotovala, až z toho onemocněla. Jistě to znají i další lidé, kteří už se oddělili od běžného Matrixu fungování a stali se například vegetariány, vegany a žijí alternativním způsobem života. Jak tedy přežít školní srazy a nebo rodinné sešlosti bez újmy? Naučte se naslouchat, staňte se oázou klidu a dokonalé pozornosti. Dejte druhým pozornost a zájem a oni mohou snázeji uvěřit, že mají hodnotu a nejsou tak úplně ztraceni. S každým vyslechnutím dáváte druhé straně víru, že je svět bezpečné a dobré místo pro život a tvoření. A jak zvládnout ukecaného člověka a nebo člověka s naprostým nesouladem názorů? Já v duchu odříkávám mantru Om namo Narájanája, zaměřuji se na můj dech a jsem plně ve svém těle. Tato mantra ti vytvoří silnou, krásnou auru a vytvoří bezpečný prostor pro emoce a slova, která mohou padat z úst druhé strany. Když se stáváš terčem emocionálních a energetických upírů častěji než je ti příjemné, postarej se o svou energii a docházej si na OM chanting.

 

Závěrem- každý den není posvícení, dopřejte si vždy nejprve dostatek lásky, klidu a prostoru sami sobě, a teprve pak, jakmile jste se postarali o sebe, můžete šířit svou láskyplnost dál, například tam, kde láska ještě není běžným nástrojem komunikace a myšlení.

 

Krásný den, s láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com