Deník Natálie Tothové

Stát se osobnostně a emocionálně zralým člověkem znamená - stát se zcela odpovědným za své myšlení, jednání, emoce, finance, zdraví, osobní a spirituální rozvoj a životní postoje.

 To není málo, že? 

Zralost nepřichází nutně s věkem, ale pouze a jedině se zkušenostmi. Nejde jen o to "hodně toho zažít", ale hlavně jde o to HODNĚ TOHO POCHOPIT A ZPRACOVAT.
Mladý člověk můžeš být klidně mnohem zralejší ve svém uvažování než například jeho rodič, protože se zabývá prací na svých tématech. Nic nenechává tzv. vyhnít. Prostě jedná a je odpovědný za to, jak mu je.

 

Například mne zaujal příběh jedné klientky, která je krásným příkladem toho, že nezáleží ani tak na tom, v čem jsme vyrůstali, jako spíše na tom, co jsme s tím pak udělali. Pochází z rodiny, kde měli její předci rakovinu tlustého střeva a srdeční choroby. Umírali kolem 45 roku života, vždy náhle a vynikali zcela zatvrzelým postojem vůči Bohu. Mívali problém s financemi a všechny své peníze vždy dávali do jídla, neboť "to nám nikdo nevezme", říkávali. Rozhodla se tomu postavit až ve vysokém stádiu obezity, ve věku 43 let, s podezřením na rakovinu tlustého střeva. Dostala strach a nedala se jím zatlačit do kouta.

 

Zjistila, že tlusté střevo souvisí s minulostí a schopností věci zpracovat a pustit. To ji dovedlo na terapie hrou, kde jsme se zabývaly jejím porodem a dětstvím. Tam si objevila spoustu škodlivých postojů a programů, které následně zpracovávala 2 roky. Naučila se lépe komunikovat se svým tělem, a tak se rozhodla, že se musí začít jinak stravovat. Mezi tím však navštívila, na mé doporučení, detoxikační pobyt a očistila své tělo od toxinů a naučila se pečovat o své zažívání.
V lednu minulého roku pak navštívila Daršan v Bratislavě od Šrí Swami Vishwanandy a zcela přirozeně a bez většího snažení přestala jíst maso a vajíčka. Následně si prošla svým prvním OM chantingem a koupila si Malu. To ji zaujalo natolik, že se stala pravidelným návštěvníkem OM chantingů a otevřel se jí vztah k Bohu. Příbuzní si nemohli nevšimnout, jak se jim proměňuje neteř postupně před očima.

 

Hovoří o svém blízkém vztahu k Bohu s příbuznými, je klidná a vyrovnaná. Dnes tato žena váží svých vysněných 65kg a miluje svůj život. Je pokorná a odhodlaná jít ještě hlouběji.
Udělala hodně pro to, aby nebyla jen dalším článkem v rodině, který umře na civilizační nemoc, cítí se jako oběť a nepřítel Boha. Ona totiž vzala svůj život do svých rukou a stala se za sebe zcela odpovědnou. "Pomoz si a Bůh ti pomůže", to je její motto. Přiznává, že čím hlubší je její vztah k Bohu, tím více síly a klidu v sobě nachází ve své každodennosti pro běžné i náročnější kroky. A život jde dál. Této ženě je zítra 46 let, je naprosto zdravá. Za 3 roky doslova změnila svůj osud jen tím, že uměla pracovat s informacemi a nebála se setkat se se svými stíny. A takovým lidem Bůh žehná a dodá jim dost síly na všechno, co je čeká.

S láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com