Deník Natálie Tothové
Víte, jsem si jistá, že agresivní jednání, prchlivost, vzteklost a závislost na adrenalinu je neuvědomělou potřebou, která vznikla v našem dětství. Myslím si to proto, že vždy, když jsem pracovala s nějakým člověkem, který chtěl pochopit a opustit svou agresivní složku, která mu soustavně ničila vztahy, došli jsme do věku nejčastěji od narození do 3 let. V tom období byl jako dítě rodiči necháván napospas svým strachům, nenaplněným potřebám, zanedbán, osamocen a nepochopen, plačící i několik hodin, až do úplného vyčerpání... Rodiče zapomněli, že pláč je to jediné, jak dítě komunikuje s okolím, jestliže se mu něco nelíbí a nebo ho něco bolí.
Zde, právě v tomto období, kdy dítě ještě neumí mluvit a nebo si neumí říci o pomoc a má rodiče, kteří nejeví zájem vyjít svému dítěti vstříc, se v dítěti vypěstovala závislost zažívat tyto stavy kdykoliv během života, bez ohledu na to, kolik je člověku let. Stále tedy reaguje jako to malé batole, neboť se v tom období zasekl emocionální vývoj. Všechna ta zloba z nenaplněné péče a bezpečí je jako neovladatelná naléhavost vytvářet problémy, hádky, scény, agresivní výpady po zbytek života. Tací lidé v období "klidu" trpí nutkáním klid zahnat a opět vymyslet problém a takto se dokáží zacyklit po mnoho let, než přijde otázka- Proč to všechno dělám? Skutečně chci všechno zničit? Teprve až tehdy se s tím dá pracovat a všechno změnit, přenastavit do nového modelu fungování.
 
Všem, jež si uvědomují, že takto fungují a už v tom nechtějí pokračovat, velmi gratuluji. Nenechte se odradit nesnázemi na začátku vaší proměny. Vytrvejte, buďte trpěliví a ctěte proces, který je u každého jinak dlohý. Značné urychlení v procesu proměny je vhodně zvlolená technika a terapeutický směr. Jestli vás zajímá toto téma i jeho řešení, napište mi: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Přeji vám hodně sil a důvěru v proces. S láskou Natálie* 

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com