Deník Natálie Tothové


Rodiče, kteří své děti "v dobrém úmyslu" soustavně a nebo čas od času straší, tak ze svých dětí vychovají strašpytle, kteří se bojí žít, projevovat svůj názor, s někým se seznámit, naplnit svůj potenciál, projevit své emoce, někomu nevyhovět, atd atd.
Jinými slovy, ustrašená matka nebo otec pokřiví vnímání, hodnotu i sebevědomí svému dítěti a to se pak po mnoho let bude snažit vymanit z tohoto silného vlivu.

Proč se tak chovají?

Lidé, kteří jsou "od přírody" ustrašení ~ mají silný element vody. Jinými slovy, tyto stavy přináší Voda. Jsou krásní, jemní, citliví, ale když to na ně přijde, chovají se doslova jako nesvéprávní a fungují jako utržená hráz přehrady - emočně se rozlijí a teprve pak je klid. Tyto emoční výlevy je velmi vyčerpávají, na druhou stranu přináší úlevu a v tomto vnitřním zmatku vlastně neví, co je a není pro ně správně. Nějakou chvíli trvá než se hráz zase naplní a pak opět, jako už je pravidlem- hráz se protrhne.

Tímto chováním ztrácí pevnou půdu pod nohama, oslabují důvěru ve vztahu a ztrácí pocit bezpečí a stability.

Existuje cesta ven?

Jestliže člověk se silným elementem Vody během života na sobě nijak nepracoval a nijak se nerozvíjel, zejména po duchovní a emoční stránce, neodblokovával si své mentální programy na kineziologii, nerozdýchával své stavy v dechové terapii, bude vždy přirozeně inklinovat ke strachu a nedůvěře, což je opakem Lásky a s přibývajícími léty zažívá obrovskou tíhu a velmi náročné chvíle plné úzkostí, strachů a obav. Stává se zatrpklým a kritickým člověkem, kterému se všichni vyhnou a tento člověk pak umírá v osamělosti a oddělenosti.

Jestliže jste se v tom nešel a nebo znáte někoho, kdo takto funguje, čtěte dál.

Stůj co stůj se musí začít takový člověk zabývat svými strachy, úzkostmi a obavami. Nezáleží na tom, zda je mu 17 a nebo 70 let. Najít vhodného terapeuta, umět správně kombinovat techniky a správně operovat s časem, to chce opravdu cit a to lidé s Vodou mají, pakliže jim v začátku někdo pomůže.

- Voda přináší moudrost, jestliže jí trochu pomůžeme -

Ve všech případech bude dotyčného strašpytle tato práce na tématech směřovat do dětství a k rodičům. Jakmile s tím začne pracovat, už nejde přestat, jestliže se má předejít konci, který píši v odstavci výše. Je to samozřejmě proces a je to krásný proces. S tou správnou intenzitou, hloubkou a dynamikou práce na tématech člověk na místo strachů a obav dozrává do moudrosti a to je přesně ten Dar, který si z Vody musíme vyzvednout.

Moudrost. Je v ní lehkost, hloubka, krása i svěžest, jdi si pro ni.

Online Test emočních zranění: http://www.denik-natalietothove.cz/test-5-typu-emocniho-zra…

Přeji vám krásný zimní čas, s láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com