Deník Natálie Tothové

Muž, který měl kritického otce má předpoklady k tomu, že také bude velmi kritický a to nejen sám k sobě (jako projev sebe-mrskačství), ale také k druhým (z potřeby cítit se mocný ve své dětské bezmoci).

Mít vedle sebe kritického partnera anebo šéfa v práci může být až neúnosné, znáte to? Zde se v podstatě opakuje stejný program předávaný z otce na syna. Kritický je proto, že se Jeho podvědomí snaží vyrovnat s pocitem méněcennosti, kterou mu tátova kritičnost zasadila rány a tím, že kritizuje druhé si připadá na chvíli silnější.

Kritičtí lidé bývají také velmi nedůvěřiví a plní strachů z nových věcí.

Kritizované dítě jde často cestou kritika i v dospělosti. Co je však zajímavé, tento člověk je sám velmi citlivý na jakoukoliv zpětnou vazbu či doporučení a chová se některým z vyjmenovaných způsobů: vztahovačně, hystericky, arogantně, odmítavě a nebo se blokne. Mnohdy ani nemusí jít o reálnou kritiku, ale ON to tak bude přes svůj mentální program z dětství vnímat. Proto je velmi náročné a vysilující s tímto člověkem komunikovat, protože se neumí účastnit debaty a výměny názorů ~ všechno jej ohrožuje a zraňuje. Nejvíce muže ohrožuje a znejišťují obavy jeho ženy, proto se může vyhýbat konfrontaci a nebo ženu systematicky zraňuje, aby ji oslabil a tím se vyhnul konfrontaci se svým problémem z dětství.

Na schopnosti žen v jeho blízkosti (matka, dcera, manželka, partnerka) pak je ho umět "odemknout". Klíčem je vždy ženská energie pochopení, jemnost, láska a trpělivost. Jakmile se to podaří a muž začne naslouchat, potřebuje trochu času ženě důvěřovat, že to s ním myslí upřímně a dobře. Pak bude vhodné mu doporučit kineziologický odblok a žena ho tam může doprovodit. Muži jsou ve své nezralé podstatě velmi nejistí a bojácní, proto je důležité, aby byla silná a vědomá alespoň jeho žena, která svého muže podpoří v jeho slabých chvilkách a nesoudí ho. Žena sama by nejprve měla mít svou vlastní zkušenost s kineziologií a měla by ji uměl logicky a věcně popsat svému muži- jak funguje a jak se v tom pracuje, z čeho se vychází. Kineziologie bude na pár návštěv, to je asi logické- je to proces a doporučila bych muže kineziologa.

Po odblokování přichází klid. Všem se náležitě uleví a vztah se dostává do těch správných otáček a hloubek. A za to nám to, milé ženy, stojí, viďte.

Kritické však umí být také ženy, matky, šéfky nebo dcery. Stále je nutné si připomínat, že NĚKTERÁ SLOVA A TON HLASU MOHOU BÝT JAKO HLÍNA A KAMENÍ, CO ZPŮSOBUJÍ ZRANĚNÍ.

Vztahy, komunikace, konflikt, láska, empatie a partnerství.
To vše jsou ústřední témata sebepoznávacího zážitkového programu DUŠE VZTAHU 20.května v Brně: http://www.denik-natalietothove.cz/akce na který vás nyní zvu.

Těším se na vás. S láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com