Deník Natálie Tothové

PŘEKÁŽKY z dětství, které je nutno překonat

Výčet klasických mentálních programů, které vznikly během porodu a krátce po něm :
- NEJSEM ZDE VÍTANÝ
- NESMÍM SE BRÁNIT
- MÁM STRACH Z BUDOUCNOSTI
- NEVYHOVUJU
- NEJSEM DOST DOBRÝ
- MUSÍM SE ZAVDĚČIT
- NESMÍM NIKOMU VĚŘIT
- VŠECHNO VZLÁDNU SÁM
- NIKOMU NEUKÁŽU MOU SLABOST
atd.

Fungovat s člověkem, který je řízen nějakým výše jmenovaným mentálním programem může být velmi náročné, protože člověk s prvním uvedeným mentálním programem "Nejsem zde vítaný" se bude všude cítit nerespektovaný, nepřijatý a nesvůj. A to jak v rodině, tak v každém kolektivu, tak i v partnerství a v práci, čili ve všech oblastech. Člověk s programem "Nesmím se bránit" trpí chronickým a autoimunitním onemocněním, přejímá roli Trpitele nebo Oběti, trpí syndromem vyhoření, mívá deprese a sebevražedné sklony. Lidé s programem "Mám strach z budoucnosti" se často obrací do své minulosti, trpívají úzkostmi, strachy a bojí se nových věcí, mají strach ze změn. Pro svého partnera bývají jako železná koule, která je táhne dolů a nedovoluje svobodně žít a radovat se....

Během cyklu Terapií hrou fyzicky procházíme 3x porodními cestami a rodíme se. Probíhá to v leže a trvá to mnohdy i hodinu a půl, což odpovídá zdlouhavým klasickým porodům našich maminek. Mezi jednotlivými porody je několik týdnů na usazení pocitů a dojmů, které bývají velmi intenzivní. Má to své hlubší důvody. Zvědomujeme si tak mentální programy, které vznikly tenkrát a které řídí náš život a postoj k němu. Absolventi si mají možnost uvědomit jaké programy, pocity a strachy převzali od své matky a učí se je odevzdat zpět k ní, aby si mohli vytvořit svůj nový a pozitivní přístup k životu, čili už bez zátěže.

Většina lidí však trpívá vícero programy a jakmile se jim podaří vymanit se z jednoho chybného nastavení mysli, vyskočí na ně další program, který si vynutí svou pozornost. Takto se to může dít po celý život a právem má člověk někdy pocit, že se točí v kruhu jako myška a neustále je životem zkoušen, což jej unavuje a opouštějí ho síly. To byl kdysi i můj případ. Moje původní nastavení bylo - Nejsem zde vítaná, Nejsem dost dobrá, Musím vyhovět, Mám strach z budoucnosti. Všechny tyto programy jsem si odnesla z mého dětství. Jakmile jsem opustila rodné hnízdo, vrhla jsem se do zpracování. Trvalo mi 20 let než se tyto programy zpracovaly, mé okolí to se mnou nemělo jednoduché. Bylo to 20 let usilovné práce s pomocí několika technik, díky kterým jsem se krok za krokem osvobozovala z těchto mentálních pastí. Říkala jsem si: "Buď budu po celý život trpět tím, že se mi nevyvedlo dětství a nebo se z toho dostanu". Nedílnou součástí mé cesty "ven na svobodu" byla technika Satori dýchání, kineziologie, terapie Watsu a OM chanting + Atma Kriya joga. Všechny uvedené techniky jsou i nadále mou běžnou součástí života a díky nim má můj každodenní život svou hloubku i výšku, svůj pevný Střed a neomezený rozhled.

Satori dýchání absolvuji každý rok celý cyklus znovu, kineziologii absolvuji 5-7x ročně, Watsu 3x ročně, OM chanting 3x měsíčně, Atma Kriya jogu 2x denně.

Je to můj život, moje odpovědnost a takto si to řídím já.
Jak si to řídí ostatní je každého věc, ale dostali jsme Dar, to je Život a je našim svatým právem prožít ho co nejkvalitněji a nešťastněji. Držím vám palce. <3

Kéž jsou všechny bytosti šťastny.
Lokah Samasta Sukhino Bhavantu.

S láskou Natálie*
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.denik-natalietothove.cz

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com