Deník Natálie Tothové

Vědomý rodič ví, že během prvních tří let se utváří základ osobnosti... Je důležité, aby mezi rodiči a dítětem vznikla takzvaná bezpečná vazba. To znamená, že si dítě zvykne, že máma a táta jsou lidé, kteří ho přijímají, vnímají, milují a mají radost z toho, že je na světě. Jejich reakce jsou dostatečně přívětivé a předvídatelné. Dávají mu sice nějaké hranice, ale také pocity bezpečí. Takové pouto mezi dítětem a rodičem vznikne jen tak, když rodiče s dítětem prostě jsou. Prostřednictvím blízkých lidí se dítě učí vlastním reakcím a emocím...

Jenže, co když jsou RODIČE NEVĚDOMÍ?
Maminka je stále v práci a chodí domů pozdě a unavená. Dítě šupne do postýlky a zavírá dveře. Tatínek nemá stále čas a nebo rozdává příkazy. Když si rodiče myslí, že dítě spí, hlasitě se milují a nebo se hádají. Uši nikdy nespí, všechno se nahrává do podvědomí, přátelé. Dítě to vyhodnotí jako pocit ohrožení, nebezpečí a stres. Ten se začíná ihned promítat do chování a vnímání dítěte. Kňourá, odmlouvá, je agresivní, špatně spí, odmítá jídlo, stále se drží u jednoho z rodičů, pláče a nebo je smutné.
Někteří z vás si stěžují, že vašemu dítěti přestáváte rozumět a bojujete spolu. Někteří rodiče se snaží ze svého dítěte vychovat dobrého člověka tak, že se jej snaží vtlačit do nějaké "ideální" formy a popírají jeho skutečnou individualitu... stejně tak, jako to kdysi udělali rodiče jim samotným.

KDE SE STALA CHYBA? Rodiče jsou řízeni nejrůznějšími programy z dětství, které nasály z výchovy od svých rodičů. Jako dítěti jim to nevyhovovalo, ale podvolili a nyní chtějí to samé po svém dítěti. Znamená to, že nebyli rodiče jaksi přítomni, jejich srdce bylo zavřené a nevnímali skutečné potřeby svého dítěte. Postupně narůstá pocit viny a frustrace. Pokud je vztah s dítětem už natolik vyhrocený, a rodiče odmítají nést zodpovědnost za stav svého dítěte, raději vezmou dítě k psychologovi a tam jej vystavují další zátěži a stresu. Dají mu nálepku nepřizpůsobivý, hyperaktivní, emočně nestabilní , labilní nebo autistický a tiše se utápí ve své rodičovské nedostatečnosti. Když po letech rodič vidí, že se vztahy ani chování dítěte nezlepšilo, teprve pak konečně začínají hledat pomoc. V tomto rozpoložení se hlásíte na cyklus terapií hrou, začínáte objevovat kouzlo Satori dýchání a sílu kineziologie.

Kdo hledá, ten nachází a brzy je tady Jaro, přátelé. Období plné svěží energie a nových začátků. Těším se na všechny odhodlané na novém programu o partnerství a vztazích ~
Duše vztahu 20.května v Brně: http://www.denik-natalietothove.cz/akce

S láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com