Deník Natálie Tothové

PSYCHO- SPIRITUÁLNÍ krize byla Dar *
Zbývalo jen pár dní do mých 21.narozenin a nikdy na ně nezapomenu. Diagnostikovali mi tenkrát boreliozu a já ležela zcela vyčerpaná sama doma a propadala jsem se neznámo kam. Zažila jsem tenkrát Temnou noc Duše, kterou znáte možná spíše pod pojmem psycho-spirituální krize.

Asi je to zvláštní, ale kdykoliv si na to těžké období vzpomenu, jsem za něj ráda. Toto vnitřní peklo, pocity marnosti, ztracenosti a prázdnoty trvaly plných 7 dní a nocí. Já vím, není to mnoho. Lidé, kteří prožívají psycho-spirituální krizi jí trpí mnoho měsíců, často i let a povětšinou končí na psychiatrii s léky, zcela odříznuti od sebe i od života. Já však měla štěstí.

Ačkoliv má Temná noc Duše trvala pouze 7 dní a nocí, prošla jsem si stavy, kde jsem sebe, svou existenci a celý svět pokládala za nicotnou, tíživou a bezúčelnou hru, která jednoho dne skončí mou fyzickou smrtí a začne nekonečná prázdnota a bloudění mé Duše. Nevěděla jsem, co mne děsí více, zda to, že JSEM NIC a nevím kam směřuji, vše je pomíjivé, anebo to, že toto vše smrtí neskončí a ztratím se v prázdnotě a budu putovat jako nějaký meteorit Vesmírem od ničeho k ničemu. Potřebovala jsem nutně nějakou informaci, nějaké Světlo v tunelu, ale nebylo o koho se tenkrát opřít, komu se svěřit. Byla jsem na to úplně sama a dnes to vidím jako požehnání, neboť bych svým stavem někomu nahnala strach a možná by mne ze zoufalosti nechali odvést na psychiatrii. To se naštěstí nestalo a já tím pádem dostala šanci to zvládnout sama a v rekordním čase.

Vzpomínám si, že jsem v sobě hodně řešila své místo "pod Sluncem", také můj vztah s Bohem, protože náš vztah nebyl zrovna nejlepší. Měla jsem spoustu otázek, ale nepřicházely odpovědi. Mé fyzické tělo mne obtěžovalo, připadalo mi nedokonalé a odmítala jsem ho, jenže při myšlence, že mé fyzické tělo jednoho dne zemře, jsem zase cítila úzkost. Přiváděla jsem sama sebe k šílenství jen tím, že jsem každou svou myšlenku rozpitvala až do molekuly a pak jsem ji neuměla znovu složit.
A v těchto psycho pocitech jsem se motala stála dokola. Snažila jsem se přijít na to, zda jsem "omyl či náhoda", anebo zda jsem tady z nějakého dobrého, pro mne neznámého důvodu. Trvalo to několik dní a pak jsem se začala modlit. Sice jsem to neuměla, ale slova pak jaksi přicházela sama. Byla jsem totiž na dně.

Ocitla jsem se ve zvláštním stavu mimo tělo, kde mé vědomí neumělo identifikovat, zda je den nebo noc a zda ležím nebo stojím. Vznášela jsem se někde v prostoru uprostřed Univerza a hučelo mi v uších tak silně, že jsem myslela, že mi z toho pukne hlava. Slyšela jsem hlasy, dostala jsem strach. Bavili se co se mnou bude a já v tu chvíli najedou pocítila touhu vrátit se zpět do fyzického těla a žít lepší život, než doposud. Drmolila jsem modlitbu, která se mi v hlavě začala sama skládat a začalo se mi ulevovat. Jakmile padlo toto mé VNITŘNÍ ROZHODNUTÍ- vrátit se a žít lépe, spadla jsem do fyzického těla až to žuchlo. Doslova a do písmene. Pak jsem otevřela oči. Najednou vše zářilo jasnými barvami, slyšela jsem vrány za oknem, také sousedy vedle v bytě a dostala jsem šílený hlad.

Tak skončila má psycho-spirituální krize, Temná noc duše a začal nový, lepší Život. Můj vztah k fyzickému tělu se zlepšil, stejně tak můj vztah k Bohu. Našla jsem své místo. Přijala jsem své já a také svůj úkol. Dostala jsem své odpovědi a má mysl už nedrží kormidlo mého života.

Mimochodem, z boreliozy jsem se dostala skrze rozhodnutí ANO, CHCI ŽÍT A TVOŘIT S RADOSTÍ. Dnes, s odstupem si uvědomuji, že naše lidská vnitřní nerozhodnost, rozpolcenost a oddělenost v nás spouští velmi silné transformační a mnohdy také sebe-destrukční procesy, které buďto člověk ustojí a zvládne, anebo ho to nadobro zlomí. Klasickým příkladem lidské rozpolcenosti je vedle Boreliozy, také roztroušená skleroza, parkinson, astma, rakovina, nemoci krve, aj. Všechny tyto nemoci mají jedno společné- ten, kdo jim podlehne by se měl upřímně zabývat otázkou, kde a proč se ztratil a oddělil od sebe, od Boha a od Života. V 99% jde vždycky o naše vnitřní rozhodnutí vlivem nějakých mentálních programů a karmických vlivů, zřídka kdy jde o vliv z venčí. Problémy oddělenosti vznikají v hlavě a tam se dají také tzv. odblokovat (FEN kineziologie) a přes tělo pak rozdýchat (Satori dýchání), je nutné dodržet tento postup.

Lidé by si měli v těžkých situacích připomínat, že i když se ten život někdy jeví bezúčelně a plný bolesti, nikdy to tak ve skutečnosti není, je to pouze Mája- Iluze naší mysli.

Za vším lidským utrpením je lidská mysl, ego, strach a karma (jeho osobní nebo rodová). Bůh uděluje lekce, ale činí tak z lásky ke svým dětem....a člověk sám se pak rozhoduje zda u těchto zkoušek a lekcí bude trpět, nebo pocítí vděčnost za Jeho vyvedení z bludu k vlastní odpovědnosti za život v Pravdě a Lásce.

Pokud vás článek oslovil, napište mi (prosím stručně): Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přeji vám báječnou neděli, s láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com