Deník Natálie Tothové

...být empatický je jako byste druhým říkali: "Zřím Tě, jsi důležitý" Empatie je kvalita otevřeného laskavého srdce.

Schopnost Empatického a citlivého přístupu je u každého člověka kvalita k nezaplacení. Například, když je empatická žena, velmi rychle si nacítí, jak se svým partnerem/partnerkou má nebo může jednat a zacházet v dané chvíli. Vycítí, kdy co říci aby potěšila a vycítí, kdy raději mlčet, aby dala prostor druhému, případně, aby neublížila. Vycítí, kdy zatlačit, aby to mělo výsledek a tah na branku a vycítí, jaké jsou skryté kvality lidí kolem sebe, které může pomoci odkrýt.
Empatie umí mnohem více, což samozřejmě značně připívá k rodinné nebo partnerské pohodě, harmonii a sounáležitosti.

Absence Empatie je znát v domácnostech, kde jsou neshody, konflikty, komplikace. Je s podivem, že se lidé po 10, 20 nebo 30ti letech soužití ještě nenaučili spolu správně komunikovat. "Sedí si na vedení"? Mají strach z lásky nebo ze života?

Člověk přirozeně empatický tak činí zcela přirozeně, neboť je to schopnost, kterou má buď přirozeně danou nebo ji vybrousil v rámci práce na sobě. Ze srdce nesnáší konflikty, ale nebojuje s nimi, opět využívá své empatie, aby jim předcházel.

Empatie je naší vyšší lidskou přirozeností, souvisí se soucitem a vibračně jsou obě tyto kvality na stupnici -Úrovně vědomí- velmi vysoko.

Empatie se hodí také každé dobré mámě, která si snadno procítí situaci svých dětí a ví, jak správně jednat, kdy mluvit, kdy podpořit, kdy nechat dítěti prostor pro zkušenosti, kdy nastavit hranice a kdy být více měkká a otevřená, aby pomohla dítěti vyjádřit emoce.

Empatický přístup se hodí také v práci s lidmi. Ne vždy má náš šéf nebo kolegové svůj den, že. To samé platí o zákaznících, s kterými musíme v rámci zaměstnání denně komunikovat. Říká se, že do kolektivu jsou nejlepší 2, tři je moc. To pak začnou pomluvy, projekce a boj o moc. Mít v kolektivu empatického člověka je pro každou firmu nebo organizaci Dar, neboť tento člověk umí vycítit pocity a emoce svých kolegů a umí s každým jednat tak, jak právě káže situace a stav daného člověka.

Empatický přístup se očekává také v poradnách, u lékařů, zejména pak u terapeutů, Fen kineziologů nebo třeba u koučů. Tam se předpokládá, že tuto schopnost tato osoba má a využívá ji k tomu, aby bylo pacientovi nebo klientovi dobře a cítil se v bezpečí, neboť pak může s klientem nebo pacientem dosahovat požadovaných cílů a změn.

Empatický člověk se může někdy cítit velmi zranitelný a vyšťavený. Musí se proto pravidelně posilovat zevnitř a existují k tomu jisté postupy, které by měl každý Empatik ovládat a používat.

Jak se stát více empatickým, více naladěným a jak se postarat o svou vnitřní zranitelnost?

Konstelace "Polarity" 2.března v Brně: https://www.denik-natalietothove.cz/akce

V tuto chvíli nabízím poslední 3 volná místa.

Na zájemce se těším na emailu, odpovím hned, jakmile to bude možné.

 

Přeji vám krásný páteční den, s láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com