Deník Natálie Tothové

TÉMA PORODŮ a jejich důsledků na psychiku a emocionalitu společnosti otvírám již desátým rokem a stále nebylo řečeno dost. Jedná se o velmi křehké téma. Pojďme se na téma porodu a období po porodu podívat z dalšího úhlu.

Průchod dítěte porodními cestami matky a příchod nového človíčka na svět je významným okamžikem pro všechny zúčastněné. Pro právě narozené miminko jsou bezprostřední okamžiky po porodu klíčové pro jeho budoucí sebepřijetí, zdravé sebevědomí a pravdivé sebehodnocení. Velmi důležitým momentem bezprostředně po porodu je přivinutí na hruď matky a přisátí k jejímu prsu - pokud je to samozřejmě možné. Pokud se u ženy například hned po porodu nespustí přirozená laktace (je nutné hledat proč a odpovědi jsou v podvědomí), může být dítě ochuzené o instinktivní DOKONČENÍ projevu sání. To může mít v budoucnu vliv na orální závislosti při prožívání stresu. Třeba v podobě kouření, žvýkání nebo přejídání se. Zde mnozí z těch, kteří MAJÍ PROBLÉM DOKONČOVAT věci v každodenním životě, případně je odsouvat na jindy (prokrastinace), najednou konečně pochopí souvislosti a především Příčinu tohoto programu. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/teb/2/16/1f642.png); background-repeat: no-repeat; background-size: contain; color: transparent; display: inline-block; font-family: Helvetica,Arial,sans-serif; font-size: 16px; height: 16px; text-decoration: none; text-shadow: none; vertical-align: text-bottom; width: 16px;">? Téma nedokončování a odkládání souvisí s naším porodem a obdobím po porodu.

...Téma porodu a období krátce po porodu je velmi obsáhlé téma a týká se doslova každého z nás, neboť všichni jsme si tím obdobím prošli. Mnozí z nás jsou narozeni v době, kdy se zcela běžně dítě po porodu odnášelo pryč a k matce se dostalo až po několika hodinách, již v nastartované panice a strachu ze samoty a s načatými depresemi kvůli odloučení, což má v dospělosti svůj dopad v podobě strachu z opuštění, melancholických a depresivních stavů či úzkostí.

Lze si zpracovat svůj vlastní porod a období odloučení po porodu? Ano, v rámci systematického odkrývání a rozpouštění jde zpracovat téměř všechno, co si jen představíme. Na téma porodního a poporodního traumatu se specializují tyto techniky:
www.denik-natalietothove.cz
www.fenkineziologie.cz
www.satoridychani.cz

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com