Deník Natálie Tothové

Od Martin Bartošek: "Když jsem studoval v zahraničí v rámci mé terapeutické činnosti, setkal jsem se se zajímavými studiemi a poznatky, které měly hlouběji objasnit přístup ženy a muže k různým životním výzvám. Výsledky mě obhatily, protože jsem začal lépe vnímat lidi kolem. Když jsme například v rámci studie o lidském chování a reakcích ženě a muži ukázali nějaké skličující fotografie, ženy reagovaly emočně a cítily se dojaté, případně plakaly. Zajímalo je, proč dívka na obrázku pláče nebo co se stalo dítěti, které mělo zranění na tváři. Zatímco muži reagovali svým tělem. Začali se ošívat a srdce bilo na poplach. Muži se více spojovali se svým zadním mozkem (zvířecí částí) a chtěli se nepříjemným pocitům vyhnout nebo je přejít a nezajímaly je žádné spojitosti s obrázky.
Dále jsme se měli pozorovat práci s dechem. Ukázalo se, že každý dýcháme úplně jinak a už dle nádechu a rychlosti výdechu se dá rozpoznat, kolik stresu a napětí v sobě kdo nosí. Například lidé, kteří nejsou zvyklí průběžně ventilovat své emoce zdravým způsobem, bývají často výbušní nebo úplně zablokovaní a upadají do nemocí, případně do závislostí.

Ženy se nechají snadno ovlivnit reklamou, muži naopak svými "dobrými přáteli".

Ženy snadněji upadají do úzkostných stavů a depresí, než muži a řeší to jídlem, sladkostmi nebo dietami. Muži naopak sklouzávají k závislostem, díky kterým se snaží uniknout před tíživou realitou. O tom, zda budeme žít sebedestruktivně nebo ne hodně závisí na způsobu, jakým jsme přišli na svět. Téma porodu a období šestinedělí je základním zápisem o budoucím chování a prožívání každého z nás.

Jaký bude přístí rok a kolik spáčů se probudí ze svého celožitovního spánku k odpovědnosti za svůj život a prožívání? Kolik z nás roztáhne svá křídla a poletí?
Necháme se překvapit. Přístí rok bude o uzemnění se ve svých emocích a budeme vedeni k tomu, abychom lépe uchopili realitu a výzvy našeho života a viděli v tom radost, šanci na změnu.

www.satoridychani.cz
www.fenkineziologie.cz

Mějte se krásně, s láskou Natálie a Martin

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com