Deník Natálie Tothové

VELKÉ DĚKUJI všem dobrým duším, které si ráno přivstaly, aby mohly přijet za námi do Trnavy u Slušovic sázet javory. Sešlo se nás včetně dětí téměř 50 a společnými silami jsme zasadili 400 javorů, uklidili "ostružinové koberce" a postavili plot. Počasí nám přálo, stromečky šly do vlhké země a díky tomu se jistě lépe uchytí.
V poslední třetině práce v lese na nás troubili také jeleni. To byl zážitek.... čtěte dál....
Po práci jsme si zašli na čaj a pak jsme spokojeně uháněli zpět do svých domovů. Vše se stihlo za světla a to právě díky vám všem, kteří přišli s dobrou náladou a velkým odhodláním přiložit ruku k dílu.

Velké děkuji patří Petrovi Krajčovi, s jeho přípravou kůlů, nářadí a pletiva, také nám vyzvedl ve školce stromečky, rozděloval práci a pomohl sehnat traktor....

Další velké ocenění patří paní Lence Matouškové, která řídila výsadbu stromků, stejně tak děkuji všem báječným mužům, kteří se pilně snažili postavit plot a bylo zapotřebí velkého úsilí a mužské síly. A samozřejmě děkuji všem ženám, které ač jsou křehká stvoření, nebály se práce, oháněly se s motykami, rýči, tahaly kůly, vykopávaly kořeny ostružin a nosily jídlo a pití svým mužům a dávaly k ochutnání své kuchařské a cukrářské výtvory. Úžasné byly také děti, které si hrály nebo pomáhaly svým rodičům.
Děkuji mému muži který klečel v bahně, v dešti a spolu s ostatními muži upevňoval pletivo plotu. Děkujeme Renči Šromové za catering Na závěr děkuji předkům, kteří tento les zasadili a my jej můžeme udržovat a pak předat dál dalším generacím.

Po cestě domů jsme viděli jako v safari ovečky, srnky a dokonce jelena. Jak jste si akci užili, přátelé? Sdílejte, přidávejte fotečky. Moc se těším. Posílám všem objetí a přeji vám krásné podzimní dny. S většinou z vás se uvidíme již tuto sobou na Dni Rituálů, kde se budeme zabývat naší rodovou linií a uctíme naše předky, aby se nám- jejich potomkům, žilo lépe a radostněji.

S láskou Natálie*
Jai Gurudev

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com