Deník Natálie Tothové

Jak se máš? Jak se vám daří?

"Ále, jde to od deseti k pěti, znáš to, jsem na všechno sama."
... víte o tom, že vnímavý člověk už z vaší odpovědi pozná, jak jste na tom se svou vitalitou, nebo že směřujete k depresím?

Lidé v Česku si rádi stěžují a rádi kňourají. Obecně na tom však nejsou tak psychicky špatně, jako třeba na severu Evropy. Tam nám sice na výše položenou otázku odpoví "neutrálně, nebo spíše pozitivně", ale mají tam vyšší spotřebu antidepresiv a vyšší procento sebevražd než u nás. A v Americe, například, už mají naučené své oblíbené fráze, kterým dávají druhým najevo, že se mají velice dobře, neboť jsou Američané a ti jak známo žijí v zemi neomezených možností.... jenže v každé běžné domácnosti najdete léky na zklidnění, neboli na utlumení emočních výkyvů.
Jak vlastně žít v tomto světě tak, abychom šli dobrým příkladem ostatním a náš život stál na pevných a zdravých základech? Jak žít v souladu s vitální energií a nejít do úbytku životních sil?
Emoční projevy, zejména pak ty méně pozitivní projevy, jsou v dnešní společnosti tak trochu nežádoucí faktor. Povoleny a společensky přijatelné jsou pouze projevy pozitivního charakteru, jako je radost, nadšení, překvapení, dojetí, a tečka. Všechny negativní pocity a emoce jsou potlačovány a všemožně zatlačovány a není se pak čemu divit, že jednoho dne propukne nějaká nemoc nebo psychický problém. Čím déle žijeme v rozporu se sebou samým, tím menší máme vitalitu.

Znáte hodnotu své vitální energie? Jak se udržet v dobré psychické a fyzické kondici? Můžeme nějak předcházet psychickým propadům? Jak můžeme usilovat o prevenci?
Nejprve musíme našeho klienta naučit dýchat a správně ventilovat své emoce. Pak ho musíme naučit meditovat a užívat si svůj osobní prostor. Pak ho učíme mít se rád a být vděčný za to, co funguje.

V rámci sezení našemu klientovi měříme skrze jeho svalový test jeho Vitální energii. Tím na sebe klient hodně prozradí. Poměrně často zjišťujeme, že je naše společnost vyčerpaná ze svých zásob, proto pak lidé inklinují k melancholii, nespavosti, úzkostným poruchám, zažívacím obtížím a k depresím. Víte kolik lidí v nejlepším věku zavítá do FEN kineziologické poradny na dně svých sil a následně pak zjistí příčinu v tom, že jejich vitální energie odpovídá věku a kondici 80 letého dědečka/babičky? Je to asi 70% lidí kolem nás.
Sem tam si povídám s kolegy Fen kineziology o nejčastějších tématech jejich klientů, abychom se vzájemně inspirovali a rozšířili poznatky. Před časem jsem vyslechla krásný příběh jedné ženy, která navštívila mou kolegyni. Paní vyhledala poradnu Fen kineziologa s tím, že má zřejmě deprese. Už od božího rána paní na sobě cítila tíhu života a s velkým přemáháním vylezla z postele. Tak to šlo rok za rokem. Nebylo nic, co by ji těšilo a už si ani nevzpomínala na moment, kdy se radovala, usmála nebo se na něco těšila. Nic ji nebavilo, dokonce ani to, co dříve dělala ráda- kreslení. Má dítě, které se tak nějak vychovává samo. Ona prostě neměla sílu na to - být mámou.
Moje kolegyně se klientky zeptala, zda už navštívila psychiatra a nechala si předepsat nějaké léky, aby se dostala z nejhoršího.
Paní radikálně odmítla chodit po doktorech, chce se z toho dostat nějakou jinou formou. Kolegyně s paní klientkou probrala u čaje mnoho oblastí jejího života, aby jí pomohla rozplést klubka souvislostí. Najednou bylo tolik témat, že sama nevěděla, odkud začít a s čím nejprve pracovat, tak se obrátil na mne. Poradila jsem jí tenkrát následující seznam, který si sama mohla obohatit o vlastní poznatky ze sezení s klientkou. Jestliže se nacházíte v podobně náročném období, nebo jste FEN kineziolog, tento seznam se může hodit také vám. Nechť poslouží k nejvyššímu dobru:

 • Posílit odpovědnost za život, za své prožívání a za situaci, ve které se klient nachází. Posílit odpovědnost za své tělo, za své zdraví/ nemoc, za své dítě, za hmotu ve svém životě, za rozvod, potrat, atd.
 • Najít své místo, odstranit veškeré překážky, které brání své místo nalézt a ukotvit se v něm. Posílit pocit- cítím se bezpečně a milován. Nejčastější problém u jedinců narozených jinak, než přirozeným způsobem bez zásahů lékařů, dále sem spadá ošklivý rozvod rodičů, střídavá péče či odmítnutí jedním z rodičů, a samozřejmě také například úmrtí rodiče nebo odkládání k babičkám,...
 • Odblokovat patologický vzorec, který diktuje: "není mi pomoci".
  Z toho plyne blokování si - nenechám si pomoci. Dále sebesabotáž, neuvědomělá touha po smrti, odmítám život. Dovolit si cítit se lépe, zdravá a silná.
 • Nastavit zdravý vztah k Bohu a vlastnímu tělu. Přijetí, odpuštění, důvěra a lehkost bytí. Pojmenovat a odstranit vše, co tomuto přirozenému fungování brání.
 • Odložení zátěže, přestat se dívat do minulosti, ukotvit se v tady a teď.
 • Změřit Vitální energii. Zastavit únik energie.
 • Odstranit to, kvůli čemu má klient pocit, že žije v nepřátelském světě, nemůže nikomu věřit, všichni chlapi/ženské myslí jen na jedno, nemá to cenu, nezasloužím si mít se lépe (být šťastný, zdravý, atd).
 • Uvést dávání a přijímání do rovnováhy.
 • Pojmenovat a rozplést nezdravý postoj k financím, sexualitě, k druhému pohlaví, k rodičům, k autoritám, ke spolupráci, k lékařům, k aktuální situaci ve světě, aj.
 • Zvědomit a odblokovat komunikační vzorec, kterým klient nejčastěji komunikuje v práci, v partnerství, se svými dětmi nebo se svými rodiči. Video o komunikačních vzorcích: https://www.youtube.com/watch?v=vgJoI_MDSns
 • Pojmenovat a zpracovat negativní vlivy zvenčí, zásahy a vlivy osob, které jí ovlivňují a nakládají na bedra. V tomto případě se objevila sestra jejího exmanžela a ex manžel samotný, který se k paní nezachoval právě solidně.

Příběh klientky má toto pokračování. Paní bylo postupně v rámci 5 sezení (za období cca 5- 6 měsíců) odblokováno vše výše jmenované, plus další témata, které kolegyně objevila v rámci konzultací s klientkou. Paní, která byla na prvních třech sezeních v opravdu náročném rozpoložení, neboť se postupně vyrovnávala se ztrátou manžela, s negacemi z rodiny, s finanční situací a citovou propastí se svou dcerou, se začala postupně psychicky zvedat. Sem tam zmínila, že byla s dcerou na procházce a povídaly si o životě. Nebo, že se začala více zajímat o to, co jí a jak to jí. Dokonce se setkala se svým ex a vše si vyříkali. Začal jí finančně více přispívat na dceru a dokonce se jí upřímně omluvil za chyby, kterých se během manželství dopustil. Z paní se stala absolventka Projektu Mantra a mantra se stala její denní modlitbou.

Toto je krásný příklad toho, že když na sobě jedna osoba začne pracovat a převezme odpovědnost za svůj život a za své problémy, rozpohybuje tím spoustu dalších faktorů kolem. V případě paní klientky to byl především neutěšených vztah s exmanželem.

A jak se daří paní dnes? Paní si i nadále dochází na FEN kineziologii, pravidelně 1x za 2 měsíce, neboť už je z nejhoršího venku, avšak stále je na čem pracovat. Účastní se dalších Projektů Mantra, má zacíleno na to stát se Atma Kriya jogínkou a z posledních zpráv mé kolegyně také vím, že se paní stala klientkou a zároveň propagátorkou firmy Forever, která jí pomohla dát do skvělé energetické a zdravotní kondice. Zde se nám opět potvrzuje fakt, že když člověku chybí dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků, tělo jde do úbytku a my to poznáme na nízké hodnotě Vitální energie. Psychické problémy mnohých našich klientů začaly právě tím, že mají dlouhodobý úbytek vitamínů a minerálů, stopových prvků v těle. Tělo se stává slabým a oslabuje také psychika. Vitální energie této klientky je nyní 100%. Původně měla 36%.
Potvrzuje se staré moudro: "Jak uvnitř, tak venku" A v tomto případě to platí naprosto.

Rozcestník FEN kineziologů: www.fenkineziologie.cz
Forever e-shop: https://shop.foreverliving.com/retail/entry/Shop.do...

Registrace do klubu nic nestojí, avšak můžete získat během nákupu slevy.

Pro slevu 5% a 30% nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přeji vám krásný den ❤s láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com