Deník Natálie Tothové

LIDSKÉ PROBLÉMY stojí na zlo-zvyku dávat svou pozornost více ven než dovnitř. A to je celý vzorec všech problémů kolem. Kdyby frustrované ženy a nespokojení muži přestali tříštit svou energii na svém okolí v obviňování, soudech a v kritice, neztráceli by tolik cenného času, energie a pozornosti v budování vlastní sebe-hodnoty, sebe-vědomí, sebe-lásky. 

Když jsem frustrovaná žena a nebo nespokojený muž, co mohu dělat?

Krok č. 1- zanechte obviňování okolí (partner/ka, život, těžká doba, málo lásky v dětství, sourozenci, peníze,...)

Krok č. 2- ponořte se do sebe a začněte vést dialog sám se sebou, ptejte se Co se mi ted´ děje, proč se mi to ted´ děje, co s tím mohu udělat já sám/a, co mi ted´ chybí a co nyní potřebuji?

Krok č. 3- dejte si to, co vám nyní chybí a máte tendenci to chtít od druhého. 

Krok č. 4- dejte druhému zpětnou vazbu, bez emocí, ze svého Středu. Pokud toho nejste schopni, dáte mu ji jindy.

 

Jak to vypadá v praxi?

Krok č. 1- na místo konfrontace, konfliktu, hádky a nepříjemných diskuzí, které vždy končí stejně- hádkou, frustrací, vyčerpáním, emocionální bolestí, propastí- si zařiď prostor jen pro sebe, kde tě nikdo neruší a navaž v kroku č.2.

Kroč. č.2 - nerušený prostor může být na WC, pokud jste aktuálně mezi lidmi, a pokud jste doma, zapalte si třeba svíčku, tyčinku, pusťte si třeba mantru, prodýchejte se a ztište... po chvíli můžete začít s dotazováním. Pokud se objeví emoce, dovolte si je prožít- na polštář. Můžete se vybouchat, vylítostnit, vyplakat, vykřičet... pak navážeme v bodu 3.

Kroč č. 3 - pokud si v sobě objevíš, že ti zrovna chybí pocit, že jsi milovaný a v bezpečí, důležitý nebo hodnotný, vezmi si polštář, řekni mu- Ty jsi moje zdravá sebehodnota, ty jsi Láska, nebo ty jsi pocit bezpečí, ty jsi moje důležitost,atd... a dejte si ten polštář na hrudník a obejměte ho. S každým nádechem tuto kvalitu nasávejte do sebe jako houba. Pokud máte málo, vezměte si ještě jeden polštář, nebo dva  :-) nespěchejte, dýchejte. Jakmile si aktuálně dosytíte to, co vám chybí a chtěli byste po někom dalším, třeba po partnerovi, poděkujte si. Vaše vědomí těmito kroky dosáhlo vyšší úrovně, jste dál než před chvílí, gratuluji vám. Vyvětráme, vyčistíme prostor bílou šalvějí nebo aura-soma tyčinkami.

Krok č. 4- Pravděpodobně vám během tohoto krátkého -cvičení pozornosti dovnitř- přišlo nějaké uvědomění. Pokud cítíte, že jste ochotni a schopni o tom mluvit bez emocí, kritiky a obviňování, můžete se zeptat druhé strany, zda má chut´ si o něčem s vámi promluvit. Mluvte od srdce, pravdivě a jasně. Pokud jste si díky druhé straně něco zásadního o sobě a svém životě uvědomili, poděkujte mu za to.

 

Touto jednoduchou denní praxí postupně vystavíte svou sebe-hodnotu, sebe-lásku, sebe-jistotu, bdělost, moudrost a nadhled. A také pokoru a trpělivost- velmi cenné kvality pro život.

Přeji vám příjemnou domácí praxi, s láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com