Deník Natálie Tothové

"Když někdo vstoupí pod vedení duchovního učitele a oddá se tomu, co mu říká, bude vytažen z iluze, ale dokud se někdo nechce podrobit vlivu nebo vedení mistra bude vždy v nevědomosti.

Totéž najdete ve všech vyznáních. Vezměte křesťanství, vezměte hinduismus, vezměte islám, vezměte kteroukoliv církev, buddhismus nebo nějakou jinou víru a uvidíte, že je tam vždy hierarchie. Nemusíte dokonce ani jít tak daleko. Podívejme se na hierarchii andělů na jiné rovině, víte. Uvidíte, že je tam tato poslušnost. Všichni samozřejmě poslouchají Boha, ale je tu ta poslušnost uvnitř hierarchie andělů samotných. Normální andělé jsou povinováni poslouchat a sloužit archandělům. Protože to je velmi důležité: když si jeden myslí, že něco ví, je to naprostá nevědomost. To je to, co slovo guru, které má dvě části, znamená: Gu což znamená ten, kdo rozptýlí, a ru je temnota; takže je to ten, kdo rozptýlí temnotu, rozptýlí nevědomost....

Pokračování článku Paramahamsy Šrí Swamiho Vishwanandy

zde: http://swamivishwananda-cz.blogspot.cz/2011/11/toto-je-vyznam-slova-guru.html

Cvičení se v komunikaci mezi tělem, duchem a duší je schopnost, kterou umí lidé uskutečnit pouze tehdy, když na tom vědomě pracují.

Thovt

 

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com