Deník Natálie Tothové

Ahoj Natalko, přeji krásný den, a i když se neozývám tak často, tak stále, když mám čas, rada čtu Tvé články a odpovědi. Děkuji za to! Pomáhají mi.
Napadla mě otázka, zda mohu -

Jak to je s propichováním uši u holčiček po narození? Je to zásah do jejich těla a je to rozhodnuti bez jejich svolení, má se tedy čekat až se samy rozhodnou nebo jim "ulehčit tu bolest v budoucnosti"? Ale co ta bolest když jsou to miminka, muže vzniknout trauma? Setkala jsi se s tím v praxi?

Děkuji, Žany

 

Ahoj Žany, děkuji za Tvůj dotaz. Já bych postupovala následovně- navštívila bych lékaře čínské medicíny, který provádí akupunkturu a požádala bych ho, aby mi na oušku holčičky udělal značku, kde se má dírka udělat a nebude zasažen žádný důležitý bod (orgán).

Vím, že žijete v Austrálii, ale čínská medicína by ani u Vás neměl být žádný problém. Pak bych si u lékaře pohlídala, aby se trefili :-) S miminkem bych si nejprve popovídala. Řekla bych mu, co se bude dít a nebálo se. Tvůj KLID bude mít vliv na Tvé dítě, takže se postarej o to, abys neměla strach, že se miminku ublíží a že bude trpět. Děti se od svých matek učí snášet bolest, hodí se to do života. Můžeš použít na zklidnění nějaká homeopatika nebo kapičky. Když je propíchnutí ouška prováděno s respektem a s citem, v bezpečném prostředí za přítomnosti rodičů, nevzniká z toho dětem žádné trauma. 

Těším se někdy osobně. Krásný den *

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com