Deník Natálie Tothové

Natálko, ahoj.

Rád bych s Tebou probral mou situaci. Vším tím, čím jsem si díky Tobě za rok prošel jsem dospěl do bodu, kde jsem si nemohl nevšimnout, že to nese ovoce, mění se mi život a jsem silnější. 
V dobré vůli jsem chtěl všechny kolem kteří "neměli takové štěstí jako já", zachránit. Radil jsem, vnucoval jsem, manipuloval jsem, vytvářel jsem nátlak a absolutně nepřijímal žádné NE nebo NESOUHLAS. Poukazoval jsem na nedostatky a nevědomost. Všechny jsem pěkně vytáčel. Ouha. Po shlédnutí filmu Gándhí jsem něco pochopil. Můj přístup není to, co jsi mě učila a nebo to, o čem jsi hovořila. Byl jsem totálně zaslepenej vlastní pýchou a ve výsledku jsem "posr...." vše, co se dalo. Lidi v mém okolí mě neberou vážně, myslej si, že jsem se totálně pomátl a nejvíce mě trápí, že jsem Tě uvedl do špatného světla, neboť všichni věděli, že chodím k Tobě. Až dnes, po velkém pádu přímo na hubu jsem pochopil, že jsem vlastně vůbec nic nepochopil, pokud jsem si myslel, že to mám pochopit  Cesta nenásilí a skutečné moudrosti není cesta násilí a tímto se Ti omlouvám, a také všem, kterým jsem nevědomě ubližoval. Já asi tuším, co mi odpovíš, že je vše ok, ale já nevím, jak napravit svou vlastní reputaci a jak také očistit Tvé jméno, před mými blízkými. Všem bych přál zažít to, co jsem na terapiích zažíval já, ale jak to udělat, abych opět netlačil a nebyl násilný?

Jsem smutný. Dej mi vědět, prosím Tě.

Děkuji, Pavel 

Krásný den, milý Pavle. Děkuji za Tvé sdílení.

Období, které jsi tak krásně popsal je důležité období, a každý, kdo začal se svým rozvojem a kultivací, si tímto stádiem musí projít. Prostě všichni. Učí náš to ROZLIŠOVÁNÍ. Úspěšně jsi toto období zvládl a neuvízl jsi v něm příliš dlouho, to je skvělé! Nyní jdeš dál, jsi pokornější, vědomější a zkušenější. Z této pozice už umíš říci lidem - "Omlouvám se", nebo "promiňte mi". Druhá strana to může a nemusí pochopit, může a nemusí přijmout, ale to už je spíše o nich, milý Pavle. Na Tobě je projevit Dobrou vůli a pěstovat pokoru. A jakmile to půjde, vyjádři omluvu těm, vůči kterým jsi byl násilný a netolerantní. Takto na zdi je to pěkné, ale osobně je osobně :-) Je velmi pravděpodobné, že jim tím otevřeš srdce (jelikož ho máš sám otevřené) a najednou bude mít vše úplně jinou energii- uvolněnou, přátelskou a přijímající. V tomto "režimu" budeš brán vážně, neboť si na nic nehraješ. Milý Pavle, o mne se neboj :-) Všem blízkým od mých klientů nabízím možnost konzultací, aby se případně doptali na svého rodinného příslušníka a lépe jej tak podpořili nebo alespoň pochopili to, co se s ním právě děje.

Pokud někdo z Tvých blízkých tápe, nerozumí, obává se....prosím, nechť mi napíše. Nabídnu mu nějaký termín a probereme vše, co jej zajímá. A k Tvé poslední větě- "Všem bych přál zažít to, co jsem na terapiích zažíval já, ale jak to udělat, abych opět netlačil a nebyl násilný?"..... odpověď je taková- jdi jim dobrým příkladem, inspiruj je vlastní proměnou, není třeba slov, stačí úsměv, silná čistá aura, laskavé oči. A kdo je již připraven a chce se cítit jako Ty, zeptá se Tě. Pak smíš povědět více, ale opět použij schopnost rozlišování- ne všem můžeš říkat vše. Rozlišuj komu co a kdy řekneš, milý Pavle. Pěstuj svou pokoru, neboť to je to nejdůležitější k tomu, abys mohl jít dál. Přeji Ti krásné jarní dny, s láskou Natálie*  <3

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com