Deník Natálie Tothové

Dobrý den, Natálko, 
prosím Vás, máme za sebou náročné období se synem. Dolehly na nás důsledky jeho císařského porodu. Syn se začal pálit sirkami nebo nějakým rozžhaveným předmětem, a řeže se nožem. Vím, že je to důsledkem císaře. Moje sestra byla u Vás na terapiích a tam se to ukázalo. Pak jsme byli i já s manželem na konstelacích a tam se to potvrdilo. Je to strašné, chci ho vzít k psycholožce, ale zatím otálím, píši raději Vám. Má popálené nožičky, ručičky. Drobné jizvičky na prstech. Je mu 9 let, nože i zápalky schováváme, ale vždy si něco opatří. 
Ptala jsem se ho proč si tak ubližuje a on mi na to neumí odpovědět a pak se vždy rozpláče. Nikdy před tím to nedělal, u nás doma je pohoda. Manžel i já Eliáška milujeme, věnujeme se mu a mezi námi to skvěle klape. Bydlíme v krásném domečku, Eliášek má svého pejska, kterého si přál, k němu se chová moc hezky. Máme hodnou a starostlivou babičku, prostě vše klape, až na synův masochistický sklon... Druhý problém je moje nespavost, nepomáhají ani bylinky, ani vycházky do přírody, ba ani meditační cvičení. Poradíte nám, prosím Vás?

Moc Vám fandíme ve Vašem počínání, děkujeme předem.

Marcela s rodinou 

Dobrý den, milá Marcelo, děkuji za Váš dotaz.

Návštěvu psychologa bych moc nedoporučovala. Váš syn by mohl dostat "nálepku", případně psychiatrickou léčbu, které by se pak v životě horkotěžko zbavoval.

Je potřeba začít prakticky zpracovávat to, co se stalo, a to ve vší lásce a respektu k Vám i k dětské psychice.Děti narozené císařským porodem mají obecně problém s hranicemi svého těla a s důvěrou. Kdyby si prošly porodními cestami a zapojili by své tělíčko, došlo by k tzv. "aktivaci", to se ale nestalo. Celý život se pak snaží takto narození lidé "aktivovat" a způsoby jsou opravdu různorodého rázu. Některé děti mají časté úrazy, neboť nemají sladěné mozkové hemisféry a tím pádem i motoriku, je snížená schopnost rozlišování. Jiné děti trpí astmatem, autismem, masochismem, zvýšenou potřebou sebeukájení, koktáním, závislostmi, nutkavou potřebou trpět, dále prožívají různé fobie, úzkosti, deprese, berou drogy.... a u každého z nich se to spustí v jiném věku. U někoho přímo po porodu, u jiného až v předškolním věku, ale jsou známé případy, kterým císařský porod spustil obranné mechanismy až kolem 30tého roku života, jakoby "bezdůvodně". Milá Marcelo, Váš syn se sebepoškozuje, neboť se učí vnímat své tělo a jeho reakce. Nic víc v tom nehledejte.

Každé mamince po císaři nebo po vyvolávaném a jinak komplikovaném porodu s velkou jemností, ale bez obalu, říkám "Maminko, uvědomte si, že se tomu dalo předcházet. Nemůžete u porodu (a také během těhotenství) dávat odpovědnost za své tělo a porod vašeho dítěte druhé straně- lékařům. Je pouze vaše odpovědnost mít dobrý vztah ke svému tělu, kterému můžete důvěřovat, že vás u porodu nezradí. Je to vaše odpovědnost mít stabilní emoce, psychiku a čisté energie, aby na vás nepůsobily vnější vlivy. Je to vaše odpovědnost umět si v porodním sále říci co potřebujete a stát si za tím. Mimochodem, zdravě sebe-vědomá žena k porodu nepotřebuje lékaře ani žádnou větší asistenci, stačí dula, s kterou jste dokázala vytvořit přátelský a důvěrný vztah už dávno před porodem. Čím více závislá je žena rodička na lékařích a personálu, tím nižší má odpovědnost za celý průběh, a tím slabší má důvěru ve své tělo. To nezůstává bez odezvy a samozřejmě to vždy přináší komplikace.Každé ženě ještě před početím doporučuji zapracovat na svém vlastním porodu, neboť tak, jak se rodila ONA, často pak rodí své dítě! Na uzdravení dětství a témat z dospívání je nutné pracovat ještě před početím, ideálně 1-2 roky. Teprve pak počněte dítě- zcela vědomě. Během těhotenství a porodu pak snáze následujte své tělo a jeho potřeby. Pozor na lékaře a jejich doporučení z dedukce. Nejčastější pastičky jsou - "Už jednou jste rodila císařem, druhé budete rodit také císařem." A nebo Už jste v pokročilém věku, je zde vysoké riziko, proto budete rodit císařem". A ještě jedna pastička " Maminko, nekřičte nám tady (žena tedy potlačí veškeré své přirozené pocity a potřeby těla, odpojí se od svého těla a zradí ho), píchneme Vám to či ono, už hodinu přenášíte (žena se zcela dobrovolně vzdá kontroly nad svým tělem, a odevzdá ji někomu, komu za chvíli končí směna a spěchá domů na film)." Takže tolik k prevenci, a nyní pojďme k důsledku, Marci. Váš syn se narodil císařským porodem a nyní, ve věku 9ti let se s tím snaží sám vypořádat. Je však bezmocný, nepřináší to žádné uspokojení a neumí o tom ani mluvit.

Co s tím? 
Nejprve se potřebujete dát do pořádku Vy, neboť maminkou to vše začalo a maminkou to může skončit. Projděte si poctivě terapií Satori dýchání, které je právě o porodech (nejen o nich, ale převážně o nich). Rozpustťe Vaše poporodní trauma a dostaňte se do vyšších vibrací, kde se smaže energetický zápis o pocitu viny, bezmoci a selhání. Satori dýchání je v překladu- hluboký osobní duchovní zážitek přes fyzické tělo. Já sama jsem tím několikrát prošla a pokaždé to bylo jiné, nové a nečekané. Díky Satori dýchání se dotknete léčení a pozvednutí nejen fyzického těla, ale také těch jemných úrovní, o kterých lidé moc neví, ale které mají fatální vliv na naše porody, emocionalitu, vztahy a duševno. Zkuste si koupit knihu Znovuzrození pomocí dechu, máme ji také v e-shopu: www.knihynacestu.cz 

Najdete tam desítky příběhů k porodnímu traumatu samotných absolventů Satori terapií.Mezi tím si docházejte spolu se synem na kineziologii, dobře se to doplňuje. Začněte mapovat a odblokovávat to, co se k jeho porodu vztahuje a potřebuje být uvedeno do normálu. Z tohoto "normálu" pak syn přestane mít potřebu "aktivovat" své tělo a přestane se poškozovat. Ještě se dívám a synovi by prospělo zajít si s Vámi na terapii Watsu a na kraniosakrální terapii. Na kineziologii před tím vytestujte, kolikrát tam máte jít. Většinou stačí 3x-6x. Je to individuální.Samozřejmě se u syna objevilo téma sebe-lásky, neschopnost vyjádření svých pocitů a nízké sebe-přijetí, to jsou témata, které si od Vás "naskenoval" a jako zrcadlo Vám to nyní odráží, Marci. S tím Vám umím pomoci na cyklu terapií. Začít můžete už v létě v Praze nebo ve Zlíně, udělám Vám místo.A opět- jakmile si toto v sobě srovnáte a zpracujete to, co se k výše uvedeným tématům váže, synovi se velmi uleví a projevy ustanou. No, jak se tak zamýšlím, dotazů tohoto rázu je čím dál tím více, je mi z toho smutno. Neboť kdyby ženy přistupovaly ke svému tělu a ke svému vlastnímu porodu vědomě a odpovědně, ještě před početím se zbavily svých strachů a emocionální rozháranosti, rodily by své děti S DŮVĚROU samy a doma. Do budoucna proto uvažuji o terapii Pevný emocionální základ nejen pro rodiče, ale také pro jejich děti, aby i jejich děti měly možnost přepsat svůj porod a obnovil se tak důvěrný vztah k tělu a k životu obecně. O zahájení se včas dozvíte na této zdi a na mém webu.


Vaše nespavost je z přetažení, jako když přetáhnete budík. Musíte ho nechat první "vycinkat nanečisto" a pak jej můžete znovu natáhnout, ale už jemně a pozorně. Stejně je to s naším tělem. "Vycinkejte se" na Satori dýchání, pobývejte více v přírodě, ideálně sama a v tichu. Pak přijde spánek a s ním i další síla jít dál. 
Milá Marci, příchod syna sice nezačal úplně na pohodu a nyní Vás čekají nějaké výdaje, ale s Vaší láskou a odhodláním dokážete vše uzdravit. Přeji Vám hladký a naplňující průchod Vašeho odblokování a následné harmonizace.

Pak se mi ozvěte, jak se Vám daří. Vysílám ženskou podporu  S láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com