Deník Natálie Tothové

Milá Natálie, 

Miluji své děti, ale často se neudržím a vypěním, pak mě to mrzí. Říkám si, že budu příště reagovat moudřeji, ale když to přijde, opět bouchnu jako kamna a lítají saze. Mám dojem, že kdyby se děti chovaly ukazněněji, nemusela bych řvát jako ďas, ale stokrát opakuji, vysvětluji a nemohu říci, že by to zabíralo. Poslední kapka je pak moje máti, která mi vyčítá, že jsem špatná matka a nezvládám výchovu. Někdy si říkám, jaké by to bylo, kdybych nebyla počala děti a zůstala bez dětí, spokojená jako některé mé přítelkyně. Nemohu se ubránit dojmu, že jsem se narodila pro jiné věci, než pro to být matkou dvou spratků, i když je velmi miluji. S bývalým manželem máme na výchovu odlišné názory, takže když se děti vrací z víkendu u něj, dost těžko se mi obnovují dohody a podmínky v naší domácnosti, navíc bývalý muž si přes děti léčí své ego a svědomí, takže jim vše povolí, není důsledný a vyjadřuje se o našem manželství dost neuctivě. 

Poradíte mi co mám se sebou dělat, prosím Vás? Pokud je můj problém řešitelný na terapiich, nebudu proti, zatím však potřebuji nějakou jiskričku naděje, že mám ještě šanci být dobou mámou a spokojenou ženou. 

Děkuji, Vlaďka

Dobrý den, milá Vlaďko, děkuji za Váš dotaz. Nutnost č.1 je přijmout, že jste se stala matkou a nebojovat s tím. Přestat v mysli živit otázky typu co kdybych.... Kdybyste neměla děti, život by Vám podstrčil jiné lekce a zkoušky. Pokud jste se stala matkou, tak proto, že jste se jí měla stát. Kdybyste v této inkarnaci matkou být neměla, nestanete se jí a máte jiný úkol. Zcela se ponořte do přítomnosti, Vlaďko. V přítomnosti máte děti, jste matkou a jste rozvedená, jste zoufalá. V Matce nemáte podporu a cítíte, že nezvládáte své emoce. Tak, to je Vaše realita. Vaši maminku sice nezměníme, ale můžete se od ní distancovat, alespoň do té doby, než se postavíte na své pevné nohy, zatím jsou vachrlaté/nejisté, Vlaďko. Nemá nyní smysl psát, že je potřeba s exmanželem najít společnou řeč a společně se jedním směrem zabývat výchovou dětí, protože to víte, ale zatím ani jeden z Vás neví jak správně komunikovat, jak zpracovávat své emoce, jak si vystavět dobrou sebe-hodnotu a osobní hranice. Pojďme se tedy rovnou zabývat reálnými kroky. Na podzim začíná nový cyklus terapií, zkombinujeme je s Rituály v říjnu a v listopadu a v lednu se opět podíváme na tento Váš email a dáte mi na Vaše otázky sama odpověď. Jsem si jistá, že pak už budete mít nejen odpovědi na své otázky, ale i vyjasněné řešení a spoustu síly a vědomí na to, řešit různé situace obecně... Informace o terapiích najdete na mém webu. Máte-li další otázky, napište mi, Vlaďko.

 Přeji Vám krásný víkend, s láskou Natálie

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com