Deník Natálie Tothové

Milá Natálko,
pár dní mi na dovolené lítá hlavou taková úvaha a cítím, že se s ní potřebuji svěřit.
Myslíš, že je možné, aby to klapalo v partnerství, kde je pouze jeden z partnerů na duchovni ceste? Druhý se o tuto cestu vůbec nezajímá a míří jinym, spise materiálním smerem?
Lze najít v takovém vztahu soulad a porozumění?
Je to samozřejmě příklad z mého života
Partnerovi nenutím duchovni cestu, ale zároveň vnitřně cítim, že mi to od něj chybí.... hlavně pochopení, hlubší úvahy, dlouhé hovory, procítěni běžných věcí a koukáni kolem sebe na drobné krásy života. Probírali jsme to a tvrdí, že to prostě neumí...

Budu rada, když mi k tomu poskytneš svůj pohled, moc by mě to potěšilo. Děkuji, Terka 

 

 

Ahoj Terezko, děkuji za dotaz. Tímto obdobím si prochází většina lidí, kteří se začínají potápět do větších hloubek sebepoznání, ale to ještě neznamená, že jsi na duchovní cestě. Jsi v bodě probouzení, kde Ti padají klapky z očí a vidíš a vnímáš to, co jsi dříve nevnímala, neviděla. To je velké požehnání. Užívej si to, jsi teprve na začátku. A až jednou na duchovní cestu vstoupíš, ani to není důvod se rozcházet s "neduchovním/materiálním" mužem, protože partnerství je především o růstu na základě situací, které život přináší. Kromě toho, duchovno se žije ve hmotě, neodděluje, ale spojuje. Pracuj na přijetí svého protějšku ve všech jeho polohách, i když to někdy bolí. A neměla by chybět LÁSKA, ta především, že? Protože láska smývá rozdíly a činí nás shovívavějšími. Láska má mnoho forem a projevů. Jeden z projevů je také "nechat žít", nebo další projev je respektování cesty druhého, že?. Ano, každý člověk, který se začíná zabývat svým nitrem, objevuje své vnitřní kvality, ale také své stíny. Partner pak tyto stíny spíše umocňuje a zrcadlí, takže rozdíly vlastně neexistují, jen zrcadlení. Terezko, můžeš svého partnera hodně naučit svou vnitřní proměnou a kultivací. Tam, kde bys dříve reagovala podrážděně nyní můžeš reagovat více laskavě.

Myslím, že si toho hned všimne :-) A když takových situací a projevů bude přibývat, partner se může cítit více bezpečně a začne se také otvírat pro hlubší práci na sobě. Spousta lidí kolem nás není zvyklá přemýšlet o věcech do hloubky, je to pro někoho děsivé a moc složité.

Každý má svůj čas, proto na něj netlač. Nezaměstnávej ho svými úvahami a spíše si na nich zapracuj, abys neposilovala nesoulad. Na Fen kineziologii nech odblokovat témata, která se s tím pojí. Například "Strach, že nás můj rozvoj s partnerem rozdělí". Těch témat by tam bylo více, ale to můžeme probrat v rámci konzultace. Přeji Ti hodně trpělivosti se sebou i s partnerem.

S láskou Natálie*

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com