Deník Natálie Tothové

Dobrý den, Natálko, prosím Vás, poraďte mi.

Jak se mám v záplavě všech těch různých nabídek rozvoje a meditací na internetu vyznat a jak si mezi nimi vybrat? Nemohu absolvovat vše, co se mi líbí, to bych se nedoplatila a také si myslím, že ne každý co něco nabízí má opravdu co nabídnout, nebo že oplývá dary a schopnostmi, které jsou mi jako klientovi užitečné.

Moc děkuji za nějaký jednoduchý návod, mapku jak se ve světě internetu vyznat.

Mějte se pěkně, ať se daří, Irena

Dobrý den, milá Ireno, já Vás velice chápu. 

Mnozí lidé vůbec neumí rozlišit mezi svou intuicí a sítem Matrice, ve které je plno nezpracovaných záležitostí, přes které pak koukáme na svět a posuzujeme ho. Terapeuti a nejrůznější poradci, šamani, konzultanti, koučové, maséři a různí bílí mágové rostou jako houby po dešti, ale i to má své důvody :-))

Ne každý člověk v roli terapeuta na to má "svolení" a "vedení", ne každé duchovní nebo meditační, ezoterické centrum vedou ti správní lidé se schopnostmi a čistými energiemi. Lidé ještě stále potřebují být zkoušeni ve svém Záměru a bdělosti, fungují od zdi ke zdi, pokus omyl. Jak tedy postupovat? Jak se v tom tedy orientovat? Nejprve si ujasněte v přítomnosti, co chcete. 

***Chcete vyřešit nějaký problém, něco co Vás trápí, tíží, blokuje, omezuje? Přišla jste o dítě, o manžela, nefungují vztahy a nebo nejste šťastná? Chcete pochopit nějaké souvislosti, vztahy, nemoci, poznat lépe sama sebe, vyřešit svou minulost, uzdravit dětství?--  V tom případě hledejte terapie, ideálně takové, kterých se aktivně účastníte, a takové, kde se nejenom zpracovává bolest a trauma, různé programy, ale učíte se tam také praktické techniky, jak si s čím pak doma pracovat, abyste mohla být více v síle. Toto za nás nikdo neudělá, domácí praxe je 50% úspěchu každé terapie. Dobrý terapeut Vás domů pouští s nějakým praktickým nástrojem. Naučí Vás praktické kroky co dělat, když se přihodí tohle a nebo tohle a je k dispozici jako podpora, ale také Průvodce, protože lidi s problémy zatím neumějí kráčet sami, bez pomoci. Pomoc je požehnáním, naším úkolem je umět si o ni říct správnému člověku... 

***Potřebujete nad sebou dozor a pevnou ruku? Najděte si kouče. 

***Chcete si jít někam odpočinout, seznámit se se stejně naladěnými lidmi? Pak jsou tady různé kurzy malování, nebo ženské programy- krásné vede Iva Čenovská, nebo meditace s Anděly s Jana Barešová, různé taneční záležitosti, ženské kruhy, jogové akce, atd. 

***Chcete se vzdělávat, poznávat a učit? Tak se učte od Mistrů, ne od "rychlokvašek z kurzů". Učte se od těch, co jsou Mistry a nebo mají za sebou osvícené Mistry, tam je záruka, že je čistý zdroj energií a informace jsou přímo ze Zdroje, bez přídavků něčího ega, iluze nebo domněnek. Tam se říká Pravda taková jaká je, ne jak se nám právě hodí. Krásná je například Atma kriya joga. Nebo třeba Den Rituálů, Terapie hrou. ***Chcete ezoteriku? Vyberte si, je jich plný internet. 

***Nechcete nikam dojíždět? Je tady spoustu lidí, kteří vedou terapie online po Skype nebo na dálku. O jejich funkčnosti sice spíše pochybuji, než důvěřuji, ale i to zde musím zmínit- K mání jsou různé online poradny s kapičkami, esencemi, s čištěním prostorů, energií, čaker, práce s kyvadlem, různí léčitelé, kartáři, atd. Zde bych byla velmi opatrná, zjišťuji, že sami terapeuti v tomto oboru nemají čisté napojení a své klienty spíše zablokovávají a poškozují, mnozí ani nejsou povoláni k tomu, aby druhým pomáhali a už vůbec ne touto cestou. Proto se zajímejte z jakého Zdroje čerpají. Pokud na svém webu uvádí, že má svého žijícího Mistra, od kterého se léta učí to, co předává, tak bych měla důvěru, Ireno. Zvažte spíše zda Vám stojí za to držet si svou komfortní zónu, a nebo se "vydáte po svých" do nějakých dveří. 

***Pakliže potřebujete zpracovat nějaké aktuální emoce, nebo se rozloučit s únavou, vyhořením, s depresí, příprava na porod, atd. jsou různé individuální nabídky a terapie, například Mudr. Hrušovský homeopatie, Satori dýchání, atd. 

***Pokud potřebujete jen nějaký náhled na situaci, něco pochopit, zajděte si na konstelace. I zde je důležité kdo je vede, aby bylo čisté napojení a klientovi se pomohlo. Pokud máte nějaké mentální programy, které Vám něco zakazují, omezuji Vás- například strach z nových lidí, nebo strach z toho být středem pozornosti, a nebo nesnášenlivost nějaké konkrétní osoby, zajděte si na kineziologii. I zde ale platí, není kineziolog jako kineziolog. Důvěřujte své intuici, však pozor, ne vše, co na Vás z nitra vyskočí v nějaké souvislosti je vždy intuice :-) Ale to už si musí v sobě každý ujasnit právě osobním a spirituálním rozvojem. 

A ještě něco bych Vám chtěla poradit, milá Ireno. Až si budete někoho vybírat, mějte na paměti, že ruku v ruce s osobním rozvojem musí jít také spirituální rozvoj. Jedno bez druhého není Celistvost. Dřív nebo později totiž v osobním rozvoji všichni narazíme na téma Duše, něčeho vyššího a toho, co vše převyšuje. A před tím je třeba sklonit naše ego. Pakliže narazíte na terapeuta, který popírá Boha, Mistry, spiritualitu a roli žáka, utíkejte... S láskou Natálie 

 

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com