Deník Natálie Tothové

Milá Natálko,
ačkoliv jsou dny světelně krátké a hektické, nacházím si kousek času pro poděkování a zpětnou vazbu ke Dni rituálů. Doporučila jsi mi je na fen-kinezce a našla tam pro mě ještě místo - moc děkuji. Poslední dobou je můj vniřní život zmatený, chaotický. Přijde mi, jako bych procitala ze snu, kdy nežiji svůj život tak jak jej chci, ani pocity a reakce nejsou moje a na Dni rituálů při návratu ke svým předkům mi došlo, kolik jejich bolesti si nosím s sebou. Kolik návyků, nebo důsledků jejich činů, myšlenek a to i překroucených, PŘESTOŽE ONI KONALI NEJLÉPE JAK MOHLI - a to třeba i s dobrým úmyslem, nebo sebezáchovně, aniž by mohli dohlédnout až ke mně a k důsledkům do dneška. Toto poznání ve mě probudilo vlnu laskavosti a odpuštění...kterou potřebují nejen naši předci...ale i předci v lidech kolem nás, jak si je nevědomě nosíme s sebou. Měla bych ji však v prvé řadě projevovat vůči sobě. Což je mé velké AHA Rituálů.

Teď, když jsem jim mohla vrátit vše, co není mé ve mě rezonuje najednou prázdno... a trochu strach z nejistoty...protože to,co tam bylo, ačkoliv bylo bolestné, plnilo můj vnitřní prostor....a když se ty automatismy snaží vrátit....bolí to, už tam nepatří a já se denně znovu přesvědčuji, že to už žít nechci.
A tak to jen pozoruji, nechávám doznívat a pozoruji, abych zjistila, co je opravdu mé a co chci vědomě žít.....a nechat to běžet, nelpět a více si užívat každodennosti....to je krásné.
Více mlčím a možná se pro chvíli cítím více zranitelná....ale přitom vnímám, že jsem osvobozená....a že je to požehnání i závazek.

Říkala jsi, že Rituály doznívají i několik měsíců, že to může nějakou chvíli sedat a tak si chci dopřát trpělivost a laskavost v tom dosedání a čas na to, abych ten uvolněný prostor v sobě integrovala....

Děkuji měj a požehnaný Advent, Helča

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com