Deník Natálie Tothové

Milá Natálko,

chtěla bych ti napsat zpětnou vazbu k celému cyklu pěti Terapií Hrou. Dlouho jsem Tě znala jen z facebookových příspěvků. Potom mi moje Duše přes fyzické problémy dala vědět, že je čas změnit směr a já její volání poslechla.

Původně mám narozeniny v srpnu, ale od tohoto roku také slavím své druhé narozeniny, a to 3. ledna. V tento se konala moje první terapie u Tebe, Pevný Emocionální Základ, kde jsem se znovu narodila podle svého přání, v čase, který jsem si vybrala a v situaci, ve které mi bylo dobře. Moje Duše si vybrala dva milující rodiče, u kterých se cítila lásku, podporu a blízkost od prvních momentů po porodu.

V této terapii jsi nás také učila se spojovat se svojí Duší. Moje Duše mi řekla mnoho věcí, které jsem potřebovala slyšet a jak tak dál kráčím životem, pořád jsem s ní a ona se mnou a snažím se toho, co mi řekla držet, být s ní v souladu a vnímat ji kdekoliv a s kýmkoliv se právě nacházím.

Také jsme se učili s Tebou dechy, které mi pomáhají v každodennosti. S jedním z nich se ráno budím a s druhým usínám. To jsou moje dva skvělé rituály, ranní a večerní. Denně na sobě pracuji a těší mě to, děkuji.

Bylo toho opravdu mnoho, čemu jsi nás naučila, ale z každé terapie alespoň to nejdůležitější:

Má druhá terapie u tebe, nazvaná Vztahy a Vazby u mě znamenala hluboké uvědomění v tom, kdo vlastně jsem. Ani nevím jak, dostaly jsme se k tomu, že mám roli Trpitelky. V našem rodu žen to mají asi všechny ženy (moje máma, sestry, babička…). Konkrétně já jsem na sebe brala (zcela dobrovolně) veškeré utrpení jiných žen a měla tendence je řešit a pomáhat všem okolo a teprve potom sobě. Jelikož „každý má nějaké problémy“, na mě téměř nikdy nedošlo. Není divu, že se na mém fyzické těle objevilo to, co se objevilo.

V tomto velmi měním svůj život, nyní sebe stavím na první místo, před ostatní. Ne na poslední, jak tomu bývalo. Poprvé, co jsem se vymezila sestře, kdy jsem odmítla poslouchat její stěžování a nadávky a sdílet to s ní, mě nazvala sobcem. Odmítla jsem nechat si na sebe sypat pytel odpadků jiných lidí. Dnes už mě akceptují, vidí, že se měním a že už spoustu jejich i mým věcí neřeším a řešit nebudu. Nikdy nezapomenu, jak (a kolik) si mi naložila na záda, abych si uvědomila, co všechno nesu na svých ramenou. Musím ti říct, že jsem měla na terapii strach, že ani nevstanu, že to nezvládnu. A tak tam na kolenou, v ten únorový den, unavená, jsem si uvědomila, že musím vstát (a taky vstala) a tímto stoupnutím si se sama sobě zavázala, že už si nebudu nakládat od ostatních. Došlo mi, že takhle by to dál nešlo. Dnes už díky tobě vím, že když budu rozpitvávat negativity a problémy druhých, nijak jim nepomůžu. Právě naopak jim ještě přitížím a sobě také. Dnes už znám druhý způsob jak jím pomoci, už vím, jak na to. Cestou světla, vysíláním podpory a respektováním cesty druhých lidí. I za to Ti děkuji.

Naučila jsi nás, že to co se nám na ostatních nelíbí, to je naše. A co se nelíbí ostatním na nás, to si musí zpracovat oni. To není náš problém. Víš Natálko, kolikrát jsem se do té doby trápila otázkou "A co tomu řeknou ostatní? Co si asi pomyslí?" Dnes už mám i v tomto jasno. Co si myslí druhý člověk o mě, to je jeho věc. Pro mě je důležité být Sama Sebou.

Má třetí terapie Já a Můj Vnitřní Svět byl šok. Viděla jsem svůj vnitřní svět, urovnala vztahy s mámou, ale hlavně s tátou a odpustila. Poté jsem přemýšlela, čí vnitřní svět chci vidět. Váhala jsem mezi mladší a starší sestrou. Ani nevím proč (opět má Duše), z ničeho nic jsem zvolila vnitřní svět mého muže. S úsměvem jsem tam stála, otočená zády k vnitřnímu světu mého manžela, bez jakýchkoliv pochyb (vždyť přece já jsem ta, která je na terapii, tak má asi něco k řešení, on ne, on má vše srovnané). I v realitě je můj muž ten, který nemá žádný problém, je prostě v pohodě a to na všech frontách. Ukázalo se, že to tak ale není. Nebudu rozebírat co přesně, jen můžu napsat, že to má velmi hluboko a dobře schované. Proto to tak vypadá. To jsem ale nečekala! Byl to šok. Byla jsem z toho velmi špatná, ale jsem ráda, že to vím. Díky tomu se daly věci do pohybu, a jelikož je můj muž Moudrá Duše, už se i mu otevírá jiný svět, sice pomalu, ale každý má své tempo. Později mi došlo, že jsem to měla vědět a vidět, že se mé problémy mě měly stát právě proto, abych to jednoho dne zjistila a ukázala mu to. Aby se to mým prostřednictvím dozvěděl. To se zatím povedlo. On s tím nějak naloží, dnes už věřím, že dobře. Viděla jsem tam, že má vše srovnané jen „navenek“ a spoustu věcí má dokonale uzamčeno vevnitř tak, aby k nim nikdo nemohl.

Čtvrtá terapie s Tebou a Věrku, která vede poradenství v oblasti sexuality a práce s tělem, nazvanáBolest Ženy/Muže jsem radikálně odpustila všem mužům za to, co nám ženám dělali v minulosti, že zneužívali jejich fyzické síly v jejich prospěch. Zde jsem měla silný blok, na kterém budu ještě pracovat doma. Nám ženám jsem odpustila to, že jsme jim to dovolily a naši moc jim daly. Po této terapii se u mě objevil pocit dosud nepoznaného štěstí z toho, že jsem Žena. Uvědomila jsem si svoji sílu a krásu.

Moje děloha mi řekla, že mám volnou cestu pro těhotenství, je ve skvělé formě. Přijala jsem ji, nikdy předtím jsem si jí nijak nevšímala a nevěnovala. Přijala jsem i své tělo a díky Věrce Pospíšilové jsem dostala pár tipů, jak zlepšit sexuální život a jak se vnímat jako žena. Také mě něco navedlo koupit si dlouhou sukni, jakou nosíváš ty. Vždy jsem nosila čím kratší tím lepší. Ale musím říct, že moje první dlouhá sukně v téměř 33 letech ze mě udělala ženu. Cítím se v ní tak žensky, jako nikdy v ničem. A všichni říkají, že mi to sluší.

Pátá terapie byla Trénink Komunikace, Mysl, Emoce kde jsme opět procvičili a upevnili nabyté vědomosti ze všech 4 terapií. To znamená mantry, dechy a všechny ostatní důležité věci pod Tvým láskyplným vedením a Tvými přesně mířenými slovy.

Martin nám ukázal pár cviků a dechů a byl to moc fajn den.

Nyní jsem na tom takto – emoce se mi ještě střídají, ale převládají ty pozitivní – miluji všechny lidi kolem sebe, cizí kolemjdoucí, přírodu a celou Zem, mám radost a cítím se skvěle. Ty chvíle, kdy tomu tak není, jsou zkoušky. Už je rozpoznávám. Jsou zde pro to, abych byla pevná a stabilní. Jsem za ně ráda. Postavila jsi mě na správnou cestu, Natálko, dál už půjdu sama.

Přijmi tedy, prosím, Natálko velké a upřímné poděkování za to, jakou práci děláš. Všem, kteří stojí na nějaké životní křižovatce a neví, kudy dál bych doporučila, aby ti napsali. Ještě před rokem jsem neměla a spoustě věcí ani tušení. Dnes znám Plán své Duše, vím, co chci a pro co se hodím. Postupně si uvědomím, co už umím a budu si plnit své úkoly tady na Zemi. Dříve bych to brala, jakože mi život ubližuje. Jsem vděčná a šťastná, že jsem mohla být na terapiích a že jsem součástí tohoto velkolepého života tady a teď. Za to všechno jsem velmi vděčná a nikdy nepřestanu. Dovedla jsi mě zpět k sobě, troufám si říct, jsem připravena na vše, díky Tobě a Tvým technikám.

Klaním se Ti,

Lída 

PS pokud jsem na něco důležitého zapomněla, omlouvám se, na terapiích toho byla spousta, ale pro bytosti, které tohle budou číst, bych chtěla říct, že to bylo super a nemělo to chybu! Byla to jízda plná Aha momentů, jak říkáš ty. Lepší přirovnání mě nenapadlo. Měj se krásně a ještě jednou DĚKUJI.

 

© 2016-2021 Deník Natálie Tothové

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com